Prezes EPEC zrezygnował

36
27.11.2023
Prezes EPEC zrezygnował
Andrzej Kuliński był prezesem EPEC od 2018 roku (fot. mw)
Andrzej Kuliński złożył rezygnację z funkcji prezesa Elbląskiego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej. Spółką kierował od 2018 roku.

- Zdecydowałem się złożyć rezygnację z funkcji Prezesa Zarządu spółki EPEC Sp. z o.o. Decyzja ta wynika z przyczyn osobistych oraz moich dalszych planów rozwoju zawodowego. Spółkę pozostawiam w dobrej kondycji finansowej i technicznej. EPEC znajduje się w okresie przygotowawczym do transformacji energetycznej tj. procesu, z którym Spółka będzie mierzyć w najbliższych latach. Mój osobisty wkład w organizacyjne przygotowanie firmy pozwolił na stworzenie solidnych struktur i systemów, które umożliwią dostosowywanie się do nowych wymogów i standardów środowiskowych. Jednocześnie ufam, że przygotowana Strategia Rozwoju Spółki i wynikające z niej cele oraz Strategiczne Projekty Inwestycyjne będą kontynuowane – budowa nowej elektrociepłowni, farmy fotowoltaiczne oraz pozostałe rozwiązania oparte o odnawialne źródła energii, stanowią wyjątkowo skomplikowany proces, wymagający szybkich decyzji i elastyczności w reagowaniu na zmienną rzeczywistość rynkową. - napisał w swoim oświadczeniu przesłanym do naszej redakcji Andrzej Kuliński, dziękując pracownikom "za ich ciężką pracę", a radzie nadzorczej i prezydentowi za "wsparcie w trudnym procesie przekształceń oraz partnerom biznesowym za owocną współpracę".

Swoją rezygnację Andrzej Kuliński złożył w piątek 24 listopada, będzie pełnił funkcję prezesa do 8 grudnia. Nie chciał komentować swojej decyzji w rozmowie telefonicznej, odsyłając nas do oświadczenia.

- Wkrótce rada nadzorcza zajmie się sprawą rezygnacji prezesa, 8 grudnia ma odbyć się też walne zgromadzenie wspólników.- powiedział nam przez telefon Janusz Nowak, wiceprezydent Elbląga, który zasiada w radzie nadzorczej EPEC z ramienia prezydenta. - Spółka musi mieć prezesa i pan prezydent, który pełni funkcję walnego zgromadzenia wspólników, z pewnością tę kwestię w najbliższym czasie rozstrzygnie - dodał.

Andrzej Kuliński jest prezesem EPEC od 2018 roku. Ma 39 lat. Ukończył gazownictwo ziemne i inżynierię gazowniczą, a także inżynierię środowiska na krakowskiej AGH. Ma on również skończone studia w zakresie zarządzania projektami z certyfikatem IPMA. Nie chciał w rozmowie z naszą redakcją zdradzić swoich nowych planów zawodowych.

RG

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter

A moim zdaniem... (od najstarszych)

Pokazuj od
najnowszych
Największe
emocje
Co czyżby miał spotkanie z Wielkim Ptakiem i rozmowa odbyła się męskim językiem? Kolejny na tapecie? Czyszczenie przedpola dla Micha łka od ciepłej posadki z Partii Obłudy?
Kat_Na_Idiotów (2023.11.27)
@Kat_Na_Idiotów- takie są prawa natury, nie on ostatni.
.,.. (2023.11.27)

info

25  
  1
Zdążył się nachapać
(2023.11.27)

info

48  
  10
Andrzeju, rety rety, JEJU. Najdłużej nam panujący prezio, apolityczny, brawo.
(2023.11.27)

info

14  
  10
Za kilkanaście dni okaże się że po zmianie partii rządzącej zostanie prezesem Energa Kogeneracja... Wcale by mnie to nie zaskoczyło.
politykaenergetykahaha (2023.11.27)

info

29  
  2
czyli lepsza fuszka się trafiła
zenobiusz (2023.11.27)
Ale macie zryte banie. Człowiek popracował 5 lat na stanowisku i ma prawo odejść, nie jest przyspawany do stołka. A tu każdy "nachapał się, przedpole do ciepłej posadki... " Wbicie sobie do głowy, że czasy pracy w jednej firmie całe życie dawno się skończyły. Żeby nie było - nie znam człowieka, po prostu nie podoba mi się jad lejący się w komentarzach.
(2023.11.27)
Teraz czas na prezesa rotacyjnego..... a tego na marszałka oczywiście też rotacyjnego.
R.O. (2023.11.27)

info

30  
  23
Kolejną dymisją, z której pewnie cieszyć się będą przede wszystkim pracownicy spółki, to dymisja prezesa EPWiK.
.,.,., (2023.11.27)

info

40  
  7
Komedia dla ubogich-:)
(2023.11.27)

info

26  
  5