A moim zdaniem... (od najstarszych)
Pokazuj od
najnowszych
najnowszych
Największe
emocje
emocje
A ja myślałem, że nie używamy już nazwy (tfu!) kaliningrad tylko Królewiec... a może jeszcze komuś przypomnieć kim był tow. Kalinin? To może na ulicę 1 Maja znów zaczniemy mówić Adolf Hitler Strasse? Przecież niemcy nie zmienili tej nazwy na ul.1 Maja.. a przecież Elbląg to było niemieckie miasto? Mówmy Elbing.. zresztą już niedługo jak "dobrze" pójdzie znów w szkołach zamiast angielskiego dzieci będą się uczyć niemieckiego albo ruskiego (tfu!).
Warmia i Mazury tak, Elbląg zawsze z PiSem.
Tak, to, co zostało z Królewca powinno na wieki wieków nosić nazwę Kaliningrad, bo to jest pomnik radzieckiej "kultury", niemający nic wspólnego z tamtą stolicą Prus Wschodnich.
To już nie jest i nigdy nie będzie Królewcem ani Koenigsbergiem.