Kto będzie podnosił mosty?

28
01.03.2022
Kto będzie podnosił mosty?
(fot. archiwum portEl.pl)
Dotychczasowa umowa z operatorem mostów zwodzonych przez rzekę Elbląg wkrótce się kończy, więc władze miasta ogłosiły nowy przetarg. Jego zwycięzca podpisze umowę na dwa lata.

Most Niski i Most Wysoki to jedna z atrakcji turystycznych Elbląga. W sezonie podnoszone są kilka razy dziennie, umożliwiając przepłynięcie rzeką większych jednostek. Operator mostów zajmować się nie tylko ich otwieraniem i zamykaniem, ale bieżącą konserwacją, dokonywaniem bieżących przeglądów czy też utrzymaniem w sprawności technicznej elementów sterowniczych, systemu nagłośnienia i kamer przemysłowych. Ma również dbać o dojścia do mostów, wieżę sterowniczą, agregatownię i inne pomieszczenia związane z obsługą mostów.

Zainteresowane firmy mogą zgłaszać swoje oferty do 11 marca. Muszą w nich zagwarantować co najmniej czterech pracowników, w tym dwóch operatorów mostu z co najmniej 12-miesięcznym doświadczeniem w tym zakresie, konserwatora elektryka z odpowiednim doświadczeniem i konserwatora mechanizmów (również operatora).

Zwycięzca przetargu podpisze dwuletnią umowę, która ma zacząć obowiązywać od 1 kwietnia. Komisja przetargowa, oceniając oferty, będzie brała pod uwagę nie tylko cenę (60 procent oceny), ale także deklarowany czas wykonania bieżących napraw (10 procent oceny) i doświadczenie osób przy obsłudze mostów (30 proc.).

RG

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter

A moim zdaniem... (od najstarszych)

Pokazuj od
najnowszych
Największe
emocje
Putin ty s. .u!
LucynaŁupina (2022.03.01)
A jest sens podnosic\??? Władze Elblaga wolą wspierac ukrainców i dawac sobie podwyzki płac w niby jak sami mówią w kryzysie gdy nie ma miasto pieniedzy ale na podwyzki ma i do tego most, który jest w stanie agonalnym !!! Nikt nie sprawdził, że przed poołozeniem kostek w czasie remontu nie zrobiono odwodnienia, po co Urzędnicy wola w biurze siedziec niz skontrolowac. I znowu gnija kostki
alex12@ (2022.03.01)

info

10  
  32
Ja mogę.
Podnośnik dźwigowy (2022.03.01)

info

4  
  3
@alex12@ - Dobrze, ze to nie jest drewno agarowe ale co tam i tak nikt za to nie odpowie bo po co
(2022.03.01)
@LucynaŁupina - Popieram
(2022.03.01)
Wróbel może wyglada na takiego co ma siłę
(2022.03.01)

info

9  
  3
(2022.03.01)

info

0  
  0
Wiadomo że wygra firma jakiegoś kolegi z urzędu miasta, no cóż. .. .prowincja Elbląg
Gość2 (2022.03.01)
@Gość2 - Wiadomo ? Ja nic takiego nie wiem. Skąd wiadomo ? Skąd wiesz ?
(2022.03.01)
Czy nie może ten, który był do tej pory?
alt (2022.03.01)

info

4  
  3