Pięciu nietrzeźwych kierujących w ciągu dwóch dni

13
30.11.2020
Pięciu nietrzeźwych kierujących w ciągu dwóch dni
Fot. KMP w Elblągu
Policjanci pełniący służbę w czasie weekendu wyeliminowali z ruchu drogowego 5 nietrzeźwych kierujących. W ciągu dwóch dni przeprowadzono ponad 200 badań trzeźwości kierujących.

Rekordzista to 34-latek kierujący osobowym fordem. Mężczyznę zatrzymał patrol policji przy ul. Opalowej. Wynik badania alkotestem to 2,18 promila. 34-latek posiadał sądowy zakaz kierowania wszelkimi pojazdami do grudnia 2020 roku.

Inny kierujący zatrzymany przy ul. Brzeskiej miał w organizmie 1,86 promila alkoholu. 21-latek kierował osobową mazdą. Jego auto odholowano na parking a on sam resztę nocy spędził w policyjnym areszcie.

W miejscowości Podągi policjanci z Pasłęka zatrzymali 34-latka, który kierował bmw. Badanie alkotestem wykazało u niego 1,56 promila alkoholu w organizmie. Mężczyzna został zatrzymany w policyjnym areszcie.

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego zatrzymali w niedzielę w Elblągu na Trasie Unii Europejskiej 49-latka, który kierował audi a6. Mężczyzna przekroczył dozwoloną prędkość o blisko 40 km/h. W trakcie kontroli okazało się, że jest pijany. Wynik badania to 1,72 promila alkoholu w organizmie.

Wymienieni kierujący odpowiedzą za jazdę w stanie nietrzeźwości. Za taki czyn Kodeks Karny przewiduje karę do 2 lat pozbawienia wolności.

kom. Krzysztof Nowacki, oficer prasowy KMP w Elblągu

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter

A moim zdaniem... (od najstarszych)

Pokazuj od
najnowszych
Największe
emocje
I po co było obalać komune
sfvs (2020.11.30)
@sfvs - Jeździliby dalej Polonezami. W Gronowie nawet ukradli żeby policji nie było wstyd.
(2020.11.30)
@sfvs - Bo policja może się z gejostwem poujawniać.
(2020.11.30)
Czyli komunę obalili dla policji dobra.
(2020.11.30)
Policja zna Konstytucję i zna swoje prawa.
(2020.11.30)
Poloneza bodajże Śliwiński święcił. Miał LPGT
(2020.11.30)
Jutro Grudzień a Leboda zesrał się w Grudniu zeszłego roku.
(2020.11.30)
Do karetki bo my nie mamy tego. .. i nie potrafił wyjaśnić. Nie chciał z nim rozmawiać.
(2020.11.30)
Niech prokurator udostępni do odsłuchania jego nagraną rozmowę, również na temat sfałszowanego mandatu.
(2020.11.30)
Polonez się znalazł. Być może biskup po imprezie oddał, tylko czy miał zieloną kartę?
(2020.11.30)