Nieudana ucieczka przed policją

37
10.11.2020
Nieudana ucieczka przed policją
fot. policja
Policjanci z patrolu ruchu drogowego zatrzymali po pościgu 21-latka, który najpierw postanowił nie zatrzymać się do kontroli drogowej a później próbował zgubić ścigających go policjantów. W konsekwencji został zatrzymany i odpowie za trzy popełnione przestępstwa.

Sytuacja swój początek miała około 7.40 przy ul. Beniowskiego w Elblągu. Policjanci widząc mężczyznę jadącego bez zapiętych pasów bezpieczeństwa postanowili zatrzymać go do kontroli. Ten jednak gdy tylko zobaczył za sobą  niebieskie sygnały radiowozu zaczął przyspieszać. Skierował się w stronę ul. Pionierskiej potem Płk. Dąbka by w konsekwencji znaleźć się przy Konopnickiej i Niepodległości. W pościg zaangażowano również inny patrol ruchu drogowego. Mężczyznę kierującego renault laguną zatrzymano w okolicy ul. Gdyńskiej. Wtedy też okazało się dlaczego uciekał przed policją. Zatrzymany 21-latek nie miał uprawnień do kierowania, a także miał orzeczony sądowy zakaz kierowania wszelkimi pojazdami przez najbliższe dwa lata. Co więcej, narkotykowy tester wykazał pozytywny wynik na zawartość substancji odurzających w jego organizmie. Za popełnione w czasie ucieczki wykroczenia 21-latek został ukarany pięcioma mandatami na kwotę blisko 2 tysięcy złotych. M.in. dwukrotnie przejeżdżał skrzyżowania na czerwonym świetle. Odpowie także przed sądem za 3 popełnione przestępstwa: kierowanie pod wpływem środków odurzających, niezatrzymanie się do kontroli oraz niestosowanie się do orzeczenia sądu co do zakazu prowadzenia pojazdów. Oprócz grzywny może mu grozić kara pozbawienia wolności do lat pięciu.

kom. Krzysztof Nowacki, oficer prasowy KMP w Elblągu

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter

A moim zdaniem... (od najstarszych)

Pokazuj od
najnowszych
Największe
emocje
To pewnie ten wariat z kosynierów gdyńskich
(2020.11.10)

info

35  
  1
Jeszcze zbadajcie go na covid hehehe
(2020.11.10)
Ale mózg, jak by miał zapięte pasy to by nie miał przypału a tak to sie sam wkopał.
(2020.11.10)

info

42  
  4
no i pojdzie na kwarantanne na dzien dobry ćpun p. .. y
Dario. (2020.11.10)
hehehe hehe he
Zennon. (2020.11.10)
Obrońca kościoła wracał po nocnym czuwaniu i zapomniał zapiąć pasów w samochodzie a resztę już znacie.
Jamaleg (2020.11.10)
Jechałem z dziećmi Żyrardowską gościu tak ściął zakręt. Trzeba było uważać aby w nas nie puknął.
MIeszkaniecŻ (2020.11.10)

info

18  
  1
Klasyczny HATRIK!
Tralala (2020.11.10)

info

16  
  0
nie można takiego od razu zutylizować? przecież to i tak nic mądrego nie wyrośnie jak do tej pory nie wyrosło. po co to utrzymywać? jeszcze na koszt podatników :(
(2020.11.10)

info

41  
  5
Pójdzie na protest wolne sądy i uniewinniony jak najsztub
Zielarski (2020.11.10)

info

45  
  24