Podejrzany o napad na Nowowiejskiej wpadł w ręce policji

16
23.10.2020
Podejrzany o napad na Nowowiejskiej wpadł w ręce policji
29-latek posługiwał się pistoletem na kulki, który przypomina prawdziwą broń (fot. KMP Elbląg)
29-letni mężczyzna został zatrzymany przez policjantów operacyjnych wydziału mienia elbląskiej komendy. Jak informuje policja, ma on na koncie wtorkowy napad na sklep przy ul. Nowowiejskiej, próbował też zrabować pieniądze w jeszcze jednym miejscu. Dokonując przestępstw, posługiwał się plastikową atrapą broni.

Do zdarzenia, a właściwie zdarzeń doszło w miniony wtorek na terenie Elbląga. Najpierw 29-latek odwiedził sklep w okolicach parku Kajki – tam nie udało mu się zrabować pieniędzy. Niedługo później w jednym ze sklepów przy ul. Nowowiejskiej zagroził ekspedientce trzymanym w ręku pistoletem. Stamtąd mężczyzna zrabował niedużą kwotę pieniędzy.

Policjanci operacyjni pracowali nad ustaleniem sprawcy napadu już od wtorkowego wieczoru. Zaraz po napadzie użyty był również pies tropiący. W czwartek policyjne ustalenia doprowadziły do zatrzymania 29-latka, który przyznał się do tych czynów. Policjanci zabezpieczyli również „pistolet” na plastikowe kulki, którym posłużył się mężczyzna.

29-latek usłyszał już zarzuty dokonania rozboju. Za taki czyn zgodnie z kodeksem karnym może mu grozić kara do 12 lat pozbawienia wolności.

 

kom. Krzysztof Nowacki, oficer prasowy KMP w Elblągu

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter

A moim zdaniem... (od najstarszych)

Pokazuj od
najnowszych
Największe
emocje
Szybko :)))
Kapitan Bomba (2020.10.23)

info

28  
  2
żabka ma monitoring. ..
(2020.10.23)

info

24  
  1
Jakie miasto taki przestępca; )
nikt (2020.10.23)

info

34  
  11
Elbląg, miasto zbrodni i wystepku.
takitam (2020.10.23)
przy takim "profesjonaliźmie"napadu i technice policyjnej złoczyńca powinien zostać złapany w kilka godzin ale jak widać pistoleciarz na kulki też sprawił kłopot poszukiwaczom.
(2020.10.23)
@takitam - no ma szczescie ze nie uzyl prawdziwej broni bo proces ciągnąłby się 3 lata jak ostatnio po strzelaninie w parku Kajki, naraziłby panstwo na wieksze koszta postepowania procesowego
(2020.10.23)
i tak dobrze ze go wytropili, moglo byc gorzej
(2020.10.23)
a gdzie ten od alarmu w przedszkolu ?
(2020.10.23)

info

5  
  0
nie w temacie ale mam pytanie, mozna jeść drewno ?
(2020.10.23)
mi policja wpadła do domu i zabezpieczyli pistolet hukowy na sylwestra z końcówka do rac i czekam na sprawe w sadzie smiechu warte
obywAtel (2020.10.23)

info

18  
  4