Policjanci podsumowali weekend. Sześciu nietrzeźwych kierowców i cztery zatrzymania za 50+

21
14.09.2020
Policjanci podsumowali weekend. Sześciu nietrzeźwych kierowców i cztery zatrzymania za 50+
Fot. arch. KMP w Elblągu
W miniony weekend policjanci interweniowali 134 razy. 9 osób przewieziono do wytrzeźwienia. Zatrzymano 3 osoby poszukiwane. Funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego zatrzymali 6 nietrzeźwych kierujących i 4 za zbyt szybką jazdę w terenie zabudowanym.  

Policyjna służba od piątku do niedzieli przyniosła zatrzymanie 6 nietrzeźwych kierujących, a także wyeliminowanie z ruchu tych, którzy przekraczają dozwoloną prędkość w terenie zabudowanym o ponad 50 km/h. Takich kierowców policjanci zatrzymali aż 4. Rekordzista miał 107 km/h w miejscu, gdzie jest ograniczenie do 50 km/h. 19-latek jechał samochodem renault ulicą Nowowiejską w Elblągu. Oprócz kilkusetzłotowych mandatów i przyznania 10 punktów karnych policjanci zatrzymali wszystkim na 3 miesiące prawa jazdy.

Niechlubny rekordzista, który kierował po alkoholu, to 38-latek jadący volkswagenem. Mężczyzna został zatrzymany w miejscowości Kazimierzowo (trasa S7). Badanie wykazało u niego blisko 2 promile alkoholu w organizmie.

Za kierowanie w stanie nietrzeźwym grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Jakub Sawicki, zespół prasowy KMP Elbląg

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter

A moim zdaniem... (od najstarszych)

Pokazuj od
najnowszych
Największe
emocje
Zatrzymania za 50+, a doczekam zatrzymań za 500+
(2020.09.14)
Dokąd przewieziono nietrzeźwych?
(2020.09.14)
Do PDOZ. Bo przecież według prezydenta Pogotowie socjalne nie jest potrzebne. ., .
Ja. (2020.09.14)
Do stacji paliw, tam najszybciej zaopatrzyrz się w alkohol.
Art :) (2020.09.14)
Znowu mandaty, ale się Smerfy wykazały. Papa Smerf dumny?
(2020.09.14)

info

5  
  5
@Ja. - Żadnej pomocy od miasta i policji dla uzależnionych ale średniowiecze
(2020.09.14)
Kazimierzowo, Wikrowo, Wiktorowo, oby częściej tam zajeżdżać
(2020.09.14)

info

5  
  4
Trzy dni to trochę mało złapanych pijaków i piratów, znając zachowania kierowców na drogach.
(2020.09.14)

info

6  
  1
złapali. .. wierzchołek góry lodowej, a reszcie się upiekło
(2020.09.14)

info

4  
  1
107 km/h na Nowowiejskiej to podpiął bym pod paragraf usiłowania zabujstwa z premedytacją. Gnój dopiero odebrał prawko i myśli że jest Kubicą.
(2020.09.14)

info

11  
  4