Chciał pomóc w uwolnieniu kobiety z obozu, został oszukany

13
01.09.2020
Chciał pomóc w uwolnieniu kobiety z obozu, został oszukany
fot. arch. policji
Dobre intencje nie zawsze znajdują nagrodę. Tak stało się w przypadku pewnego 65-latka z Elbląga. Mężczyzna przelał na podane przez oszustów konto kwotę ponad 30 tysięcy złotych. A wszystko po to, by uwolnić z obozu piękną Syryjkę.

Kontakt 65-latka z Syryjką rozpoczął się w czerwcu 2020 roku poprzez komunikator internetowy. Ona przebywała w obozie dla uchodźców w Syrii. Miała zgromadzone pieniądze w kwocie 2,5 miliona dolarów. Obawiała się, że zostaną one przejęte przez wrogi reżim. Aby tak się nie stało skontaktowała się z… elblążaninem. Ten wysłuchał historii kobiety oraz opowieści o jej ojcu, właścicielu pól naftowych. Nie do końca wierzył, ale gdy dostał na skrzynkę mailową „certyfikat tureckiego biura dyplomacji” zadeklarował swoją pomoc. Syryjka z kolei obiecała, że otrzyma on 30 procent wspomnianej wcześniej kwoty w dolarach, a więc niecałe pół miliona. Mężczyzna przelał na podane konto kwotę ponad 30 tysięcy złotych. Odbyło się to w kilku transzach. Syryjka wysłała bowiem do niego paczkę, w której miały być pieniądze, jej rzeczy osobiste oraz dokumenty. Z tej kwoty miał wziąć dla siebie 30 procent. Mężczyzna otrzymał informację, że paczka utknęła w dziale celnym i musi opłacić cło, później jeszcze dokonywał kilku innych opłat, aby paczka spokojnie mogła dotrzeć poprzez kuriera biura dyplomatycznego do Polski i do Elbląga. Łącznie ponad 30 tysięcy złotych. Paczka jak na razie nie dotarła. Niewiarygodne? A ta sytuacja zdarzyła się naprawdę. Sprawa została zgłoszona na policje i jest prowadzona pod kątem oszustwa, za które grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności. Publikujemy ten materiał ku przestrodze, bo w takiej lub podobnej sytuacji można stracić oszczędności nawet kilku lat.

kom. Krzysztof Nowacki oficer prasowy KMP w Elblągu

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter

A moim zdaniem... (od najstarszych)

Pokazuj od
najnowszych
Największe
emocje
Teraz za pazerność i głupotę powinien odprowadzić od kwoty oferowanej podatek do US.
(2020.09.01)

info

18  
  1
Teraz widać co pazerność robi z człowieka. Stary a głupi
waldek123 (2020.09.01)

info

16  
  0
W ogóle nie żal mi tych pół-mózgów. Pozdrawiam Cię Bartek, tak Ty, który właśnie pisze z dziewczyną od 2 lat, nie widział jej na oczy, nie słyszał jej głosu, bo ona ponoć telefonu nie ma biedaczka, a on wysyła jej co jakiś czas pieniążki na pomoc xDDDD
Gogol (2020.09.01)

info

16  
  0
😁😀
(2020.09.01)

info

3  
  0
Idiota.
Nie żal . (2020.09.01)

info

7  
  0
niby facet dojrzały bo jajka obrośnięte a taki głupi
(2020.09.02)

info

9  
  0
buahahahahaaaaa
duren (2020.09.02)

info

0  
  0
Nie no jak zobaczył certyfikat to uwierzył. Genialne.
(2020.09.02)

info

3  
  0
Już widzę jak znajdą sprawcę. Ale środki jak znam życie na polskie konto wpłacał jeleń. Zagranicznego przelewu by nie ogarnął emeryt więc dojdą do cygana bez nogi albo innego bezdomnego, słupa właściciela konta w banku.
(2020.09.02)

info

4  
  0
Starszy to on będzie ale madrzejszy to już niestety ale NIE.
????????? (2020.09.02)

info

4  
  0