Boiska na ostatniej prostej

12
29.04.2020
Boiska na ostatniej prostej
Boisko przy SP 18 prawie gotowe (fot. Michał Skroboszewski)
Na budowach przyszkolnych boisk w zasadzie pozostała do wykonania „wykończeniówka”. Następnie miejscy urzędnicy odbiorą inwestycję i... Chcielibyśmy napisać, że będzie można korzystać z boisk, ale pandemia koronawirusa może wymusić brak aktywności. Zobacz zdjęcia.

Budowa boisk wielofunkcyjnych przy Szkołach Podstawowych nr 18 i 21 oraz Specjalnym Ośrodku Szkolno – Wychowawczym nr 1 jest już „na ostatniej prostej”.

- Jest już położona nawierzchnia na boiskach, pomalowane są linie, trwa montaż piłkochwytów. Na boiskach przy szkołach jest już ustawione ogrodzenie, trwa jego montaż przy boisku przy SOSW. Do zrobienia pozostały prace wykończeniowe – informuje Łukasz Mierzejewski z biura prasowego elbląskiego ratusza.

Odbiory inwestycji rozpoczną się w maju. Boisko w SP 18 będzie kosztować 710 tys. zł netto (plus VAT), przy SP 21 – 765 tys. zł, przy SOSW nr 1 – 257 tys. zł.

Inwestycja w SP 18 wygrała głosowanie w budżecie obywatelskim na rok... 2018. Oddały na nią głos prawie 4 tysiące elblążan.

Kiedy będzie można korzystać z nowych boisk? Rząd zaplanował otwarcie boisk od 4 maja, prawdopodobnie po zakończeniu procedury, prawdopodobnie będzie można korzystać – oczywiście biorąc pod uwagę obostrzenia sanitarne.

SM

Fotoreportaż

Kliknij, żeby zobaczyć więcej zdjęć

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter

A moim zdaniem... (od najstarszych)

Będzie można grać korespondencyjnie
Stonoga (2020.04.29)

info

4  
  1
Budżetem szkolnym to nazwijcie, bo na pewno nie obywatelskim.
(2020.04.29)

info

6  
  1
Dwie drużyny po 3.Bramkarz i dwóch w polu i mamy limit 6.
(2020.04.29)

info

6  
  0
Super. A koronawirus, kiedyś w końcu się się skończy.
pampi-ZAWADA (2020.04.29)

info

2  
  3
Co to za gra będzie, odległości 2 m i maski. Jedynie w kopa i króla
kiki (2020.04.29)

info

2  
  0
Wszystkich okiwam, nikt nie podejdzie na 2 metry
(2020.04.29)

info

3  
  0
kasa w bloto. dzieciakom posluzy ze 3 meisiace w roku, a doroslych pewnie po godiznach pracy szkoly nie wpuszcza.
(2020.04.29)

info

4  
  1
Ale przecież szkoła miała mieć balon, bo w tej szkole warunki dla wychowania fizycznego są słabe. Znów jest 8 klas, dzieci na korytarzach, a hali do ćwiczeń nie ma. Szkoda
Kkk (2020.04.29)

info

3  
  1
dzieci i młodzież dawno z nich korzysta, i super, ,obudzili się z ręką w nocniku pełnego gówna, ,
grace (2020.04.30)

info

0  
  0
A to nie będzie dodatkowo boiska orlikowego na sztucznej trawie?
jajajak (2020.04.30)

info

0  
  0