UWAGA!

[X]

Komentuj korzystając ze swojego nicka. W tym celu Zaloguj się kontem portElu lub Facebooka
lub zarejestruj konto na portElu.
Anuluj

Większośc polskich zakładów upadło z powodu technologicznego zacofania, niedoinwestowania, braku finansowych możliwości rozwoju i zakupu nowoczesnych technologii. To prawda, że Zamech zatrudniał kilka tys. robotników, ale w jakich warunkach oni pracowali, przecież prawie cały park maszynowy był przestarzały. Produkcja w takich warunkach była droga i nieopłacalna. Z chwilą, kiedy przestaliśmy sprzedawać za grosze do ZSRR, a na zbyt na rynku zachodnim nie mieliśmy szans to trzeba było ratować miejsca pracy sprzedając zakład.