Szalone kolędowanie

16
14.01.2020
Szalone kolędowanie
Szalone i Szalone Małolaty zaśpiewały kolędy i pastorałki (fot. Anna Dembińska)
„Pójdźmy wszyscy do stajenki”, bo „Dzisiaj w Betlejem” „Bóg się rodzi, moc truchleje”. Elbląskie zespoły „Szalone” i „Szalone Małolaty” wystąpiły wczoraj (13 stycznia) w koncercie kolęd i pastorałek w Bibliotece Elbląskiej. Zobacz zdjęcia z koncertu.

To już staje się elbląską tradycją – w okresie karnawału elblążanie mają okazję posłuchać swoich dwóch „eksportowych” zespołów „Szalone” i „Szalone Małolaty” w kolędowym repertuarze. Ze sceny popłynęły tez pastorałki.

Szalone i Szalone Małolaty zaprezentowały zarówno tradycyjne kolędy jak i bardziej współczesne pastorałki. Licznie zgromadzona publiczność miała okazję wysłuchać też premierowych wykonań niektórych utworów.

Warto w tym miejscu wspomnieć, że Szalone Małolaty do Elbląga przyjechały bezpośrednio po triumfie w Będzinie. Na Międzynarodowym Festiwalu Kolęd i Pastorałek im. ks. Kazimierza Szwarlika elbląski zespół zdobył Grand Prix. Po wysłuchaniu wczorajszego koncertu nie dziwimy się decyzji jury w w Będzinie.

SM

Fotoreportaż

Kliknij, żeby zobaczyć więcej zdjęć

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter

A moim zdaniem... (od najstarszych)

Pokazuj od
najnowszych
Największe
emocje
Nudne to
(2020.01.14)
To po co czytasz? :-)
(2020.01.14)
Dzieciaki cudne. Naprawdę świetny „produkt” eksportowy dla naszego miasta. Energia niesamowita. Następnym razem w teatrze pokażcie show, dała biblioteki nie oddaje w całości potencjału moim zdaniem. Byłam pierwszy raz i dziwię się, że dobrej pory tak w cieniu byliście. Brawo!
Pierwszyraz (2020.01.14)

info

18  
  5
Miało być „sala biblioteki” :-)
(2020.01.14)

info

3  
  0
W sali biblioteki przynajmniej działają mikrofony i jest niepowtarzalny klimat
(2020.01.14)

info

8  
  1
O co chodzi z tym konfliktem z prezydentem i p. Panicz? dlaczego prezydent milczy na temat sukcesów? czy chodzi o MDK?
(2020.01.14)
Izolujcie od panów w sukienkach. Tylko ostrzegam, żeby nie było.
zającpoziomka (2020.01.14)

info

10  
  1
W pytaniu masz już odpowiedź.
Gość99 (2020.01.14)
Kochamy Szalone Małolaty i ich kolędy!!!!!Było super
olla (2020.01.14)

info

11  
  2
Wspaniały koncert. Super dzieciaki! Gratuluję Szalone Małolaty!
EV (2020.01.14)

info

9  
  2