W Elblągu zawiązało się ostatnio stowarzyszenie piłsudczykowskie, na którego czele stanęły różne prawicowe postaci, w tym byłe radne miejskie z okolic kruchty i PiS. Nawet pan prezydent Witold Wróblewski udostępnił im na tę okoliczność pomieszczenia Ratusza, aby mogli zorganizować sobie swoją wystawę związaną z postacią tego czerwonego lewaka (potem dyktatora) Piłsudskiego. Ciekawe czy religijne to bardzo towarzystwo zna opinię Ziuka na temat łajdackiej instytucji kościoła, któremu klęcznikują jeszcze bardziej, niż Komendantowi? Cyt. - „Interesy Kościoła Katolickiego są sprzeczne z polską racją stanu. Kościół działa z premedytacją na szkodę Państwa Polskiego. ” 🇵🇱