A moim zdaniem... (od najstarszych)
Pokazuj od
najnowszych
najnowszych
Największe
emocje
emocje
Panie Dubiella -" niedotowana przez państwo uczelnia" - niech Pan to wyjaśni lub sprostuje!!!
Wyposażenie raczej mierne. Może bardziej przydałaby się operacja typu przebadanie młodzieży szkolnej Elbląga.
Korzyść byłaby obopulna. Studenci mieliby realną praktykę, a młodzież badania przesiewowe. Dlaczego ciągle mówi się w medycynie o chorych. Powinno postawić sprawę jasno. Dobrostan zaczyna się profilaktyką!
Są obecnie wysokozautomatyzowane pomiary medyczne. Od bardzo prostych np taśma pulsu obrobiona matematycznie poprzez przekształcenia Fouriera daje wiele informacji o stanie układu krążenia. Systemy NURSECG z klasycznego pomiary EKG są wstanie, ,wycisnąć, ,40 informacji. Takich metod nieinwazyjnych, tanich i szybkich jest bardzo wiele.
Problemem jest praktycznie interpretacja otrzymanych wyników. Ale to co automat przesiewający wykryje jest już, ,zyskiem, ,. Dla studenta i badanego młodego człowieka. Nie wymagam od studentów znajomości najnowszych odkryć, ,Medycyny Energetycznej, ,. Jednak także mam nadzieje iż wiedzą, że żyrafa na 7 kręgów szyjnych. .. .Idea jest taka iż nie chcemy chorować, a jeżeli już coś się, ,trafi, ,to powinno być szybko, trafnie i dokładnie zdiagnozowane. To ABC anatomii jest pierwszym stopniem, ale na nim się przecież nie kończy. No i na koniec proszę nauczyć studentów nie stosowania skrótu, ,SKS, ,w kontaktach z chorymi, zwłaszcza na zasłużonej emeryturze! Trochę zimnej wody na początek się chyba przyda?
zamiast brać bezdomnych, myć ich przebierać, odkarmić to pokupowali plastikowe manekiny i niby te manekiny zachowują się jak ludzie, jeden bezdomny pacjent nauczyłby ich więcej niż 100 manekinów przez 100 lat
A czego tu szukają POcy i PSL oni nic tu nie robili. A na zdjecia pierwsi.
@Trzech - Ale ludzi nie można sobie "brać" z ulicy, to nie przedmioty. Poza tym zabrania tego prawo - studenci nie mogą się uczyć na sobie nawzajem ani na innych ludziach. Więc jak już muszą na fantomach się uczyć, to niech się uczą na dobrym sprzęcie.
Super pomysł z nowym kierunkiem - położnictwo, oby się udało
Biskup Jacek z takim dystansem do sąsiadów? Czyżby jakiś ostracyzm?