UWAGA!
[X]Zgłaszanie opinii do moderacji
Wyposażenie raczej mierne. Może bardziej przydałaby się operacja typu przebadanie młodzieży szkolnej Elbląga. Korzyść byłaby obopulna. Studenci mieliby realną praktykę, a młodzież badania przesiewowe. Dlaczego ciągle mówi się w medycynie o chorych. Powinno postawić sprawę jasno. Dobrostan zaczyna się profilaktyką! Są obecnie wysokozautomatyzowane pomiary medyczne. Od bardzo prostych np taśma pulsu obrobiona matematycznie poprzez przekształcenia Fouriera daje wiele informacji o stanie układu krążenia. Systemy NURSECG z klasycznego pomiary EKG są wstanie, ,wycisnąć, ,40 informacji. Takich metod nieinwazyjnych, tanich i szybkich jest bardzo wiele. Problemem jest praktycznie interpretacja otrzymanych wyników. Ale to co automat przesiewający wykryje jest już, ,zyskiem, ,. Dla studenta i badanego młodego człowieka. Nie wymagam od studentów znajomości najnowszych odkryć, ,Medycyny Energetycznej, ,. Jednak także mam nadzieje iż wiedzą, że żyrafa na 7 kręgów szyjnych. .. .Idea jest taka iż nie chcemy chorować, a jeżeli już coś się, ,trafi, ,to powinno być szybko, trafnie i dokładnie zdiagnozowane. To ABC anatomii jest pierwszym stopniem, ale na nim się przecież nie kończy. No i na koniec proszę nauczyć studentów nie stosowania skrótu, ,SKS, ,w kontaktach z chorymi, zwłaszcza na zasłużonej emeryturze! Trochę zimnej wody na początek się chyba przyda?
nikt21