UWAGA!

[X]

Komentuj korzystając ze swojego nicka. W tym celu Zaloguj się kontem portElu lub Facebooka
lub zarejestruj konto na portElu.
Anuluj

Wyposażenie raczej mierne. Może bardziej przydałaby się operacja typu przebadanie młodzieży szkolnej Elbląga. Korzyść byłaby obopulna. Studenci mieliby realną praktykę, a młodzież badania przesiewowe. Dlaczego ciągle mówi się w medycynie o chorych. Powinno postawić sprawę jasno. Dobrostan zaczyna się profilaktyką! Są obecnie wysokozautomatyzowane pomiary medyczne. Od bardzo prostych np taśma pulsu obrobiona matematycznie poprzez przekształcenia Fouriera daje wiele informacji o stanie układu krążenia. Systemy NURSECG z klasycznego pomiary EKG są wstanie, ,wycisnąć, ,40 informacji. Takich metod nieinwazyjnych, tanich i szybkich jest bardzo wiele. Problemem jest praktycznie interpretacja otrzymanych wyników. Ale to co automat przesiewający wykryje jest już, ,zyskiem, ,. Dla studenta i badanego młodego człowieka. Nie wymagam od studentów znajomości najnowszych odkryć, ,Medycyny Energetycznej, ,. Jednak także mam nadzieje iż wiedzą, że żyrafa na 7 kręgów szyjnych. .. .Idea jest taka iż nie chcemy chorować, a jeżeli już coś się, ,trafi, ,to powinno być szybko, trafnie i dokładnie zdiagnozowane. To ABC anatomii jest pierwszym stopniem, ale na nim się przecież nie kończy. No i na koniec proszę nauczyć studentów nie stosowania skrótu, ,SKS, ,w kontaktach z chorymi, zwłaszcza na zasłużonej emeryturze! Trochę zimnej wody na początek się chyba przyda?

nikt21