- Prace zaczęły siÄ™ w poÅ‚owie stycznia, tempo byÅ‚o ekspresowe. JesteÅ›my zachwyceni ostatecznym wykonaniem. Liczymy na to, że to, co bÄ™dzie wychodziÅ‚o spod rÄ™ki naszego kucharza, naszym dzieciom bÄ™dzie smakować i speÅ‚ni wszystkie najwyższe normy dotyczÄ…ce żywienia sportowców – mówi Hanna Szuszkiewicz, dyrektor Sportowej SzkoÅ‚y Podstawowej nr 3. - Nasze dzieci spÄ™dzajÄ… bardzo dużo czasu w szkole ze wzglÄ™du na duże obÅ‚ożenie zajÄ™ciami sportowymi. W zwiÄ…zku z czym deficyt kaloryczny jest dosyć duży, nasze obiady z pewnoÅ›ciÄ… bÄ™dÄ… to zapotrzebowanie wypeÅ‚niać.
Szkoła będzie przygotowywać nie tylko obiady, ale także pełne wyżywienie dla uczniów, którzy mieszkają w bursie nr 4. Od września będzie to w sumie około 200 osób, ale ta liczba ma systematycznie rosnąć. W kuchni docelowo mają pracować cztery osoby.
- ChcÄ™ podziÄ™kować pani dyrektor jak i wykonawcy – elblÄ…skiej firmie Przemysłówka 03. CaÅ‚ość wraz z wyposażeniem kosztowaÅ‚a okoÅ‚o 1,4 mln. Mam nadziejÄ™, że potrawy, które bÄ™dÄ… tu przygotowywane przyczyniÄ… siÄ™ do tego, że wyniki naszych uczniów w sporcie bÄ™dÄ… szÅ‚y do góry. Aby tak byÅ‚o, przekazujemy w prezencie sokowirówkÄ™. Soki sÄ… zdrowe – powiedziaÅ‚ podczas uroczystego otwarcia inwestycji Witold Wróblewski, prezydent ElblÄ…ga.
Prace budowlane kosztowaÅ‚y w sumie 1,2 mln zÅ‚otych, wyposażenie kuchni – 255 tysiÄ™cy. Inwestycja w caÅ‚oÅ›ci zostaÅ‚a sfinansowana z budżetu miasta. To obecnie najnowoczeÅ›niejsza kuchnia spoÅ›ród wszystkich, które istniejÄ… w elblÄ…skich szkoÅ‚ach podstawowych.
Najnowsze artykuły w tym dziale
Bądź na bieżąco, zamów newsletter