Na północy pojedziemy komfortowo

33
02.07.2019
Na północy pojedziemy komfortowo
Waldemar Królikowski, dyrektor Zarządu Dróg Wojewódzkich, marszałek województwa Gustaw Marek Brzezin, wicemarszałek Miron Sycz i przedstawiciel firmy Strabag Grzegorz Orłowski. (fot. Urząd Marszałkowski)
Droga wojewódzka między Pieniężnem a Braniewem zyska europejski standard a samo Pieniężno – długo wyczekiwaną obwodnicę. Inwestycja będzie kosztować 81 milionów złotych i ma zostać ukończona w ciągu dwóch lat.
Dziś w siedzibie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie została podpisana umowa z wykonawcą robót budowlanych na drodze wojewódzkiej nr 507 Braniewo – Pieniężno na odcinku Wola Lipowska – Pieniężno. Całkowita wartość projektu to 81,2 mln zł. Dofinansowanie ze środków unijnych wynosi 85 proc. Pieniądze pochodzą z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Warmińsko-Mazurskiego na lata 2014-2020. 10 proc. środków pochodzi z budżetu województwa warmińsko-mazurskiego, 5 proc. z budżetu państwa.
   — Jest to II etap rozbudowy drogi wojewódzkiej 507, zamykający całość przedsięwzięcia, dzięki któremu cały, blisko 29-kilometrowy, odcinek między Braniewem i Pieniężnem przejedziemy drogą o wysokim, europejskim standardzie — powiedział marszałek województwa Gustaw Marek Brzezin. — Jak widać, prace na drogach wojewódzkich idą pełną parą, a wszystko to w trosce o komfort i bezpieczeństwo podróżnych.
   Zakres projektu obejmuje prawie 14 km drogi i stanowi II etap rozbudowy drogi 507 Braniewo – Pieniężno. Początek znajduje się ok. 1 km za Wolą Lipowską, koniec stanowi skrzyżowanie z drogą wojewódzką nr 512 (ul. Lidzbarska w Pieniężnie). W ramach inwestycji zaplanowano też budowę obwodnicy Pieniężna oraz budowę miejsca do kontroli pojazdów ciężarowych. Projekt przewiduje też m.in.: wzmocnienie nawierzchni, przebudowę skrzyżowań, zastosowanie elementów spowolnienia ruchu, budowę i przebudowę chodników, ciągów pieszo-rowerowych i ścieżek rowerowych, przebudowę i budowę zatok postojowych, w tym budowę parkingu w Braniewie, wycinkę drzew i krzewów kolidujących z przebudową oraz zagrażających bezpieczeństwu użytkowników ruchu drogowego, wraz z wykonaniem nasadzeń zastępczych oraz budowę oświetlenia drogowego na terenie przyległych miejscowości.
   Rozpoczęcie robót zaplanowano na 16 lipca zakończenie – 2 października 2021 roku.
   
Biuro Prasowe Urzędu Marszałkowskiego

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter

A moim zdaniem... (od najstarszych)

Pokazuj od
najnowszych
Największe
emocje
a co z drogą z Elbląga do Pogrodzia i dojazdem do Fromborka od tzw berlinki? zjazd oznaczony napisem Frombork a następnie droga do Fromborka są antyreklamą całego regionu
markow (2019.07.02)
A co z drogą Elbląg - Pogrodzie dziady piep. .. .e????? Braniewo ma jakieś specjalne względy? To chory kraj
Gagatek (2019.07.02)
@markow - Elbląg jest "naznaczony" - gdzie nie spojrzysz to gów. .. o
Gagatek (2019.07.02)
@Gagatek - A Elbląg ma jakieś specjalne względy?
(2019.07.02)
Towarzysze leśne dziadki czas ustąpić miejsca młodym i prawym.
(2019.07.02)

info

15  
  2
gustaw motorówka szantażysta- od wyborów do wyborów.
zenobiusz (2019.07.02)

info

13  
  1
Ale co oznacza "europejski" standard. Bo gdzieniegdzie w tej wspaniałem Europie to standard haniebny, a drogi lepsze w Polsce;) moze standard jak w Niemczech, to juz coś to sie zgodze;)
(2019.07.02)

info

6  
  3
Czytajcie Pismo Święte
(2019.07.02)
Droga z Elbląga przez Frombork do Braniewa i dalej w kierunku przejścia granicznego mniej ważna niż ta do Pieniężna ? a to z jakiego powodu ? bo co, festiwale nie odbywają się tu tak jak w Pieniężnie.
(2019.07.02)
Słupnik złożyliście wniosek o reaktywacje linii kolejowej 254????
1125. (2019.07.02)

info

8  
  1