A moim zdaniem... (od najstarszych)
Pokazuj od
najnowszych
najnowszych
Największe
emocje
emocje
z tym zapraszaniem dzieci na plebanie wyszło jak wyszło
@pampi zacznij od siebie. Napisz tutaj na portelu, że nie życzysz sobie katolickiego pogrzebu. Może zaproponujesz jakiś striptiz ? I jak zdarzy się że zejdziesz z tego świata w młodym wieku to twoja matka żeby nie błagała księdza - na kolanach o katolicki pogrzeb. Jak to się często teraz ma miejsce. No i może sfrustrowany komunista Robert K - też taka deklaracja ?
@wredny_typ - Niech nad mym grobem oszust czarny
Nie wznosi w niebo swoich dłoni
Na nic mi jego obrzęd marny
Gdy mnie na wieczność ziemia wchłonie
Nic mi martwemu z pustych zwrotów
Obłudnych próśb i modłów płatnych
Faryzeusza, który gotów
Wziąć od biedaka grosz ostatni
Niech mnie nie żegna świątobliwy
Wilk przyodziany owczą skórą
Przejrzałem jego serce chciwe
I myśli podłe pod tonsurą
Nie wskrzeszą mnie nabożne gesty
Ani organów głośne granie
Liść mnie pożegna swym szelestem
I gwiazd odległych migotanie
Szum lasu niech mi towarzyszy
I pieśń srebrzysta górskiej rzeki
Gdy w wiekuistej spocznę ciszy
Śniąc Wysp Szczęśliwych świat daleki.
Czekałem i się doczekałem słowa bez którego Kolinski nie jstnieje. A słowo to, to towarzysz, co prawda dotyczy liścia, ale jako towarzysza w końcu bioracego udział w nibyle jakiej ceremonii.
,, Czarne elbląskie anioły, ,jeszcze działają. .. .. lista jest dosyć długa. .. .i na nic puszczanie, ,Barki, ,czy bicie dzwonów o 21.00.. .. .wszak ludzie pamiętają. .. ..
A tak dla ciekawości jakie sprawozdania pisuje do stosownych urzędów czy agencji niejaki Marcin Ślaski?
@wredny_typ - ty się po prostu boisz....