Pod szkołą zatrzymali dilera narkotykowego

36
18.10.2018
Pod szkołą zatrzymali dilera narkotykowego
fot. policja
Pod jedną z elbląskich szkół podstawowych w Elblągu dzielnicowy zatrzymał 18-latka, który miał przy sobie amfetaminę. Poporcjowane narkotyki były przygotowane do sprzedaży. Zatrzymany mężczyzna miał przy sobie także wagę elektroniczną. Kontrola była rezultatem zgłoszenia poprzez KMZB (Krajową Mapę zagrożeń Bezpieczeństwa).
Dzięki sprawnie funkcjonującemu systemowi, mieszkańcy zgłaszają zagrożenia, a policjanci je weryfikują. W tej sprawie policjanci zabezpieczyli 13 gramów narkotyków, które mogły trafić do elbląskich szkół. 18-latek nie był wcześniej karany. Może mu grozić nawet 10 lat pozbawienia wolności.
   Policjanci kontrolują tereny elbląskich szkół pod kątem demoralizacji, spożywania alkoholu, posiadania substancji zabronionych. Takie miejsca wskazują mieszkańcy, nauczyciele, rodzice, którzy widzą zagrożenia i nanoszą je na mapę KMZB. Podobnie było w tym przypadku. Policjanci odebrali sygnał, że pod jedną z elbląskich szkół podstawowych w Elblągu gromadzi się młodzież i pije alkohol. Dzielnicowy to sprawdził. Wczoraj około 15.00 zauważył pod szkołą grupę osób. Na widok munduru, jeden z młodych mężczyzn, stracił zbytnią pewność siebie w grupie i stał się nerwowy. Chciał oddalić się z miejsca legitymowania. Nie udało mu się. Policjant znalazł przy nim 6 kapsułek z białym proszkiem i wagę elektroniczną. Niekarany wcześniej 18-latek trafił do policyjnego aresztu. Biały proszek okazał się amfetaminą w ilości 13 gramów. Zatrzymanemu grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności. Policjanci nie wykluczają w tej sprawie kolejnych zatrzymań.
   
Jakub Sawicki, zespół prasowy KMP w Elblągu

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter

A moim zdaniem... (od najstarszych)

Pokazuj od
najnowszych
Największe
emocje
Pod którą szkołą?
qwerty123456 (2018.10.18)
O o to jest wiadomość Brawo dzielnicowy
(2018.10.18)

info

38  
  1
"Policjanci nie wykluczają w tej sprawie kolejnych zatrzymań. " Jak go postraszą, młodzieniaszek wsypie wszystkich. I bardzo dobrze BRAWO Policja!
rodzic001 (2018.10.18)

info

49  
  6
Ale najpierw niech sam połknie to gówno..
Ja. (2018.10.18)
pod podstawowka? ktora?
(2018.10.18)
Ty co minusujesz, biznes jakiś w prochach masz? Przeszkadza Ci wyłapywanie chwastów?
rodzic001 (2018.10.18)

info

26  
  7
To tylko mrówka do sprzedawania. grubych ryb na mieście policja boi się tknąć, tak myśle.
(2018.10.18)
@Ja. - O tym samym pomyślałem. Powinno być tak że wszystko co znajdą przy dilerze wstrzykuje się mu w d...
(2018.10.18)
Legalizacja marihuany = brak zainteresowania dopalaczami itp. , większe wpływy pieniędzy do państwa, ograniczenie spożycia alkoholu, uszczuplenie obrotu czarnorynkowego i niewiadomego pochodzenia
Bestiusz (2018.10.18)
Do redakcji: zapraszam pod SP16.To jest jakiś dramat i totalna rozpierducha co to się dzieje na terenie szkoły. Rozkopali kilka miesięcy temu, przez kilka tygodni nic się nie działo. Koleżanka mi powiedziała, że do jutra, tj. 19.10 !!! mają termin zdania terenu i zakończenia prac. Oho, yhy, już to widzę. Błoto, hałdy ziemnymi, powyginany płot, 2 pracowników na krzyż. I tak od początku roku szkolnego a dzieci jak to dzieci - ciekawskie przełażą. Dyrekcji to nie przeszkadza najwidoczniej;(
rodzicM (2018.10.18)