Zgłosił kradzież, której nie było

4
12.04.2018
Zgłosił kradzież, której nie było
22-letni mężczyzna zgłosił na policję, że w tajemniczych okolicznościach skradziono mu samochód. Jak się okazało, auto szybko się znalazło. Wcześniej zostało zabezpieczone na policyjnym parkingu, bo uczestniczyło w kolizji drogowej, której sprawca zbiegł. Policjanci ustalili prawdziwy przebieg zdarzenia i okoliczności „kradzieży”.
Od mężczyzny przyjęto zgłoszenie o kradzieży seata cordoby. 22-latek twierdził, że pozostawił go na parkingu. Wskazał nawet policjantom miejsce, gdzie go zaparkował. Samochód był, teraz go nie ma… Mężczyzna twierdził, że auto mu skradziono. Policjanci szybko ustalili, że wspomniany „skradziony” pojazd jest zabezpieczony na policyjnym parkingu. Stało się tak, ponieważ uczestniczył w kolizji a kierujący nim zbiegł i go porzucił. Policjanci przepytali 22-latka na tę okoliczność. Ten mocno gubił się w zeznaniach. W końcu przyznał, że złożył zawiadomienie o niepopełnionym przestępstwie, bo kradzieży nie było. Przyznał się także, że wcześniej w swoim aucie pił alkohol a później wyjechał nim z podwórka na ulicę. Mężczyzna pamiętał także, że uderzył w coś samochodem. Pozostawił uszkodzony samochód i wrócił pieszo do domu. 22-latek z osoby zawiadamiającej stał się zatrzymanym i podejrzanym. Teraz usłyszy zarzut zawiadomienia policji o niepopełnionym przestępstwie. Może mu grozić kara do 2 lat pozbawienia wolności. Dodatkowo 22-latek odpowie za spowodowanie kolizji i jazdę bez uprawnień, bo takowych nie posiadał. Grozi mu grzywna oraz dwuletni zakaz prowadzenia pojazdów.
   
kom. Krzysztof Nowacki, oficer prasowy KMP w Elblągu

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter

A moim zdaniem...

I takie ameby łażą po świecie.
(2018.04.12)

info

8  
  0
Ja pier**le, aż wstyd przyznać że takie ameby umysłowe mieszkają na mojej dzielnicy. Zamiast próbować szybko ściągnąć samochód na parking lub podwórko, to ten kr*tyn postanowił zostawić wszystko i spie**olić. Nawet drzwi nie zamknął. Na co on liczył? Brak słów na takich idi*tów. Dobrze że go zawinęli, mam nadzieję że posiedzi, poziom IQ na dzielnicy zwiększyłby się zdecydowanie.
Zennon. (2018.04.12)
@Zennon. - przecież tu nie podano skąd był ten idiota?
(2018.04.13)
Widziałem zdarzenie, a konkretniej jego skutki.
Zennon. (2018.04.13)