Zatrzymali podejrzanego, który ukradł samochód w ubiegłym roku

3
20.01.2016
Zatrzymali podejrzanego, który ukradł samochód w ubiegłym roku
fot. WS (arch. portEl.pl)
Dostawczy volkswagen t4 został skradziony 30 maja ubiegłego roku. Policjanci kryminalni z Elbląga wpadli na trop podejrzanego na początku stycznia br. Do tej sprawy został zatrzymany 28-letni elblążanin, który przyznał się, złożył wyjaśnienia i opowiedział policjantom jak dokonał przestępstwa i w rezultacie jak auto przepadło.
Samochód został skradziony z ulicy Królewieckiej w Elblągu. Auto dosłownie zniknęło, gdyż zatrzymany, 28-letni Andrzej U. wyjaśniał policjantom, że zaraz po kradzieży miał pojechać nim do lasu, rozebrać na części i kolejno spieniężać je w różnych miejscach. Te miejsca to między innymi punkty skupu metali. W jednym z nich policjanci zabezpieczyli jeszcze trzy koła ze skradzionego volkswagena. Teraz funkcjonariusze sprawdzają, czy zatrzymany mężczyzna miał wspólników. Policja nie wyklucza w tej sprawie kolejnych zatrzymań. Za włamanie i kradzież auta grozi mu kara do 10 lat więzienia. Wcześniej był już notowany za przestępstwa przeciwko mieniu.
   
   
Jakub Sawicki, KMP Elbląg

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter

A moim zdaniem...

To się kupy nie trzyma. Kto kradnie duże auto żeby go rozbierać w lesie i jeszcze zawozić pojedyncze elementy na złom. Pewnie tłukli, tłukli aż się przyznał jak tego biedaka z Rychlik.
(2016.01.20)

info

2  
  1
Biedaka? Niech sie cieszy ze ja go nie zlapalem bo biedy by nie zdazyl zaznac zlodziejskie nasienie do wyplenienia
(2016.01.20)

info

0  
  1
Tak długo musieli ustalać kto ukradł? Oj nie!!! Po prostu musieli znaleźć konfidenta który się nazywa MICHAŁ DOMŻAŁA.
(2016.01.20)

info

1  
  0