Zabrał lekarzowi pieczątkę i chciał sfałszować skierowanie

10
17.06.2019
Zabrał lekarzowi pieczątkę i chciał sfałszować skierowanie
fot. policja
Policjanci badają okoliczności dość nietypowego zdarzenia, jakie miało miejsce w elbląskim szpitalu. Pewien mężczyzna chciał wymusić na lekarzu, by ten wypisał mu skierowanie na rezonans magnetyczny. Gdy lekarz odmówił, zwyzywał go, chwycił pieczątkę lekarską i wybiegł z gabinetu. Został zatrzymany przez ochronę a na miejsce wezwano policję.
Cała sytuacja miała miejsce w jednym z elbląskich szpitali. Tam zjawił się 37-latek, który zażądał skierowania na rezonans magnetyczny. Jego zachowanie od początku budziło niepokój wśród personelu. Mężczyzna był głośny i arogancki. Gdy spotkał się z odmową wydania takiego skierowania, zwyzywał lekarza a następnie chwycił leżącą na biurku pieczątkę lekarską i wybiegł z gabinetu. Pieczątkę wyrzucił na korytarzum, po tym jak przystawił ją na czystym skierowaniu. Po około dwóch godzinach ponownie zjawił się na szpitalnym oddziale. Tym razem wezwano ochronę.
   37-letni mężczyzna został zatrzymany przez pracownika ochrony a na miejsce wezwano policyjny patrol. Agresor spędził noc w policyjnym areszcie. Następnego dnia został przesłuchany. Teraz może odpowiadać za sfałszowanie dokumentacji. Posłużył się bowiem pieczątką, aby sfabrykować skierowanie.
   
kom. Krzysztof Nowacki, oficer prasowy KMP w Elblągu

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter

A moim zdaniem... (od najstarszych)

.. .. Jego zachowanie od początku budziło niepokój wśród personelu. Mężczyzna był głośny i arogancki. Gdy spotkał się z odmową wydania takiego skierowania, zwyzywał lekarza. .. .. Nie rozumiem, przecież był w szpitalu, w którym są różne oddziały, w tym psychiatryk. Z drugiej strony: czy lekarz miał prawo odmówić wystawienia skierowania na bardzo specjalistyczne badanie, może pacjent naprawdę jego potrzebował, a lekarz nie dopełnił swoich obowiązków odmawiając wystawienia skierowania. Każdy kij ma dwa końce.
Jarosz (2019.06.17)
z tymi lekarzami to tez kpina do poki pacjent stoi na nogach to nic mu nie jest
(2019.06.17)

info

10  
  4
Widocznie nie potrzebował i to lekarz decyduje nie pacjent. Jak psychiatra to zdecydowanie nie potrzebował. Śmiesznie to wyglądało. Tylko inni musieli dłużej czekać na pomoc bo było zamieszanie.
Obserwator 56 (2019.06.17)
Ten pacjent zadał skierowania bo tak wyczytał w internecie że jak go boli to rezonnans musi być wykonany To na tej podstawie lekarz powinien?
(2019.06.17)
Jakby poszedl prywatnie to by dostał skierowanie na wszystkie badania
Pacjent z nfz (2019.06.18)

info

5  
  1
sfałszować przecież pieczątki są autentyczne i nie wyrzuciłem na korytarzu tylko do rąk pielęgniarki która za mną wybiegła wrócił po dwóch godzinach ale po co i nie zostałem zatrzymany przez ochroniarza tylko pierwy mnie zaatakowal więc się broniłem i w tym momencie biegł na mnie policjant który przygniótł i mam spuchniętą okolicę kości policzkowej dwóch na jednego co oni tam piszą wszystko powiem prokuratorowi
pokrzywdzony (2019.06.18)
Było nie robić awantury to by cię nie poturbowali a jak chcesz mri a porute siejesz to jaki ty chory jesteś, na komisję potrzeba kwitka? Przez ciebie musiałem dłużej w kolejce czekać a nie mam zdrowia do awantur
też pacjent (2019.06.18)
borute o czym ty mówisz a czekaj se tam ajak ci nie pasuje zawsze możesz iść prywatnie
pokrzywdzony (2019.06.18)

info

0  
  0
Tak juz jest z tymi informacjami zawsze cos dodaja co nie mialo miejsca
Ania wesolowska (2019.06.18)
wina lekarza definitywnie
pacjent (2019.06.19)

info

0  
  2