Z wynajmowanego mieszkania zabrał telewizor

4
21.02.2017
Z wynajmowanego mieszkania zabrał telewizor
fot. policja
Policjanci odzyskali telewizor, który został skradziony z jednego z mieszkań na elbląskiej starówce. Jak się okazało, zabrał go mężczyzna, który wynajmował to mieszkanie. Telewizor należał do wyposażenia i mężczyzna przypuszczał, że właściciel nie zgłosi tego faktu.
Kara nawet do 5 lat więzienia może grozić 30-latkowi, który zabrał z wynajmowanego na Starym Mieście mieszkania telewizor. Mężczyzna spieniężył go w jednym z elbląskich lombardów. Właściciel mieszkania wycenił swoje straty na około 1200 złotych. Policjanci odzyskali skradzione urządzenie. Teraz wróci ono do prawowitego właściciela. 30-latek przypuszczał, że właściciel nie zgłosi sprawy na policję, gdy ten nie będzie już wynajmował mieszkania, a zabrany sprzęt po prostu „spisze na straty”. Pomylił się jednak. Teraz za swój czyn przyjdzie mu odpowiedzieć przed sądem.
   
Krzysztof Nowacki, oficer prasowy KMP w Elblągu

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter

A moim zdaniem...

pewnie myślał, że właściciel nie zgłosi straty, z obawy odpowiedzialności przed urzędem skarbowym, kiedy wyda się że odpłatnie wynajmował mieszkanie i nie odprowadzał podatku.
(2017.02.21)

info

11  
  1
wypadałoby podać jakieś dane takiego ananaska
(2017.02.21)

info

2  
  1
Gdzie to dokładnie było?
URZĄDKONTROLISKARBOWEJ (2017.02.21)

info

0  
  0
dokladnie przeciez zlikwidowac parlake do mozgu do przysluga raczej niz czyn karalny
(2017.02.21)

info

2  
  1