Wypił dwa piwa i popłynął

13
07.05.2017
Wypił dwa piwa i popłynął
Policjanci z Fromborka, współdziałając z inspektorem rybołówstwa morskiego, zatrzymali nietrzeźwego sternika, który pływał łodzią motorową mając prawie 1,5 promila alkoholu. Mężczyzna tłumaczył, że wypił tylko dwa piwa.
Nietrzeźwy sternik został skontrolowany na rzece Pasłęce w miejscowości Nowa Pasłęka gm. Braniewo podczas akcji policji związanej z kontrolą przestrzegania przez wędkarzy zakazu połowu ryb objętych okresem ochronnym.
   Mężczyzna wpłynął do portu z Zalewu Wiślanego łodzią motorową wraz z drugim wędkarzem. W łodzi funkcjonariusze ujawnili 11 sztuk sandacza, ryby, której obecnie nie wolno łowić z uwagi na tarło. Przebadali też sternika na zawartość alkoholu. Badanie wykazało, że 52-letni mieszkaniec Olsztyna pływał łódką mając prawie 1,5 promila alkoholu. Mężczyzna oświadczył, że wypił dwa piwa. Teraz odpowie za przestępstwo prowadzenia pojazdu mechanicznego w ruchu wodnym, za które Kodeks Karny przewiduje karę do 2 lat pozbawienia wolności.
   Drugi z mężczyzn został przekazany inspektorowi rybołówstwa. Poniesie odpowiedzialność za połów ryb niezgodny z przepisami. Postępowanie administracyjne w tej sprawie przeprowadzi Okręgowy Inspektorat Morski w Gdyni.
   
st. sierż. Jolanta Sorkowicz, oficer prasowy KPP w Braniewie

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter

A moim zdaniem... (od najstarszych)

Pokazuj od
najnowszych
Największe
emocje
I dobrze, po pijaku mógł zderzyć się z tankowcem i spowodować ekologiczną tragedię w Elblągu !!
(2017.05.07)

info

7  
  7
To dość popularne zachowania u mieszkańców miejscowości nadzalewowych i ich gości. Znam mieszkańca Suchacza, który żyje w przeświadczeniu iż może wszystko ponieważ organizował łowienie rybek dla prominentnych polityków POległej partii. Brawa dla mundurowych za odwagę i proszę o więcej. Bo trzeba wykazać się odwagą aby zatrzymać polityczne szumowiny.
PiotrM (2017.05.07)
@PiotrMarek - sam jesteś SZUMOWINĄ, niekoniecznie polityczną chociaż widzę moherową.
niekonieczniePO (2017.05.07)
Skoro cinqecento zmasakrowało pancerny wóz rządowy to pewnie i ta motorówka zmiażdżyłaby okręt atomowy.
(2017.05.07)

info

6  
  4
A czy odebrano mu uprawnienia sternika ?
bynio199 (2017.05.07)

info

3  
  0
"Wypił dwa piwa i popłynął" Chyba raczej popijał na łódce ? Sorkowidz, wy macie tam jakieś kursy z rzetelności i z etyki wypowiedzi ? Bo domniemam że poprawne słowo pisane, znajomość gramatyki i błędy rzeczowe są ci obce.
(2017.05.07)

info

2  
  2
czemu blokujecie komentarze ?!!!
niekonieczniePO (2017.05.07)

info

4  
  3
tendencyjny portal !!!!! w ten sposób kształtujecie poglądy, a feeee !
niekonieczniePO (2017.05.07)

info

3  
  2
@PiotrMarek - przez cenzora nie mogę tego skomentować, do PiotrMarek
niekonieczniePO (2017.05.07)
2 piwa i 1,5 promila? Jakiś wyjątkowo słaby łeb albo koszmarnie mocne piwo:)
vkpjack (2017.05.07)

info

0  
  2