Woźnica pod wpływem

22
16.03.2016
Woźnica pod wpływem
fot. Policja (arch. portEl.pl)
Policjanci ruchu drogowego zatrzymali 46-latka, który pod wpływem alkoholu prowadził konny zaprzęg. Badanie stanu trzeźwości wykazało, że mężczyzna jechał mając blisko 0,3 promila alkoholu w organizmie. Po zakończonej kontroli podróż kontynuował już pieszo.
Podczas patrolowania tras powiatu braniewskiego patrol ruchu drogowego zwrócił uwagę na mężczyznę, który kierował zaprzęgiem konnym. Policjanci znali go z wcześniejszych interwencji, wiedzieli również, że w przeszłości za jazdę w stanie nietrzeźwości miał on orzeczony zakaz prowadzenia pojazdów zaprzęgowych oraz rowerów. Funkcjonariusze postanowili więc zatrzymać 46-latka do kontroli. Szybko okazało się, że mężczyzna zanim ruszył spożywał alkohol. Badanie stanu trzeźwości wykazało, że miał on blisko 0,3 promila w organizmie. Sprawdzając 46-latka w policyjnych systemach funkcjonariusze uzyskali informację, że ma on aktywny zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych. Zaprzęgiem mógł więc kierować, ale nie pod wpływem alkoholu. Teraz mężczyzna odpowie przed sądem za popełnione wykroczenie. Dalszą część trasy, po zakończonej kontroli, kierowca musiał już pokonać pieszo.
   
   
st. sierż. Jolanta Sorkowicz, oficer prasowy KPP w Braniewie

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter

A moim zdaniem... (od najstarszych)

Pokazuj od
najnowszych
Największe
emocje
0,3 ale sensacyjny wynik:-(
rysiio (2016.03.16)

info

15  
  0
ja pitole. .. fakt. .. 0.3 trzeba go wychłostać. .
(2016.03.16)

info

6  
  0
sensacja by bylo jakby chlopu zapakowali konia z furmanka na lawete i wywiezli na parking policyjny hahahahaha
(2016.03.16)

info

11  
  0
A koń ile miał promili?
(2016.03.16)

info

11  
  0
Brawo panowie policjanci taki stan upojenia to na pewno groziło poważnym wypadkiem. Słyszałem, że podobno koń był pod wpływem amfetaminy.
Spacerowicz (2016.03.16)

info

6  
  0
Jak sami napisali jest to jedynie wykroczenie ale z braku sukcesów to i za kradzież lizaka przez małe dziecko będą robić afere.
(2016.03.16)

info

4  
  0
Chcecie wyników z pijanymi kierowcami zacznijcie badać swoich kolesi po służbie. Niech komendanci się wypowiedzą ilu policjantów Ppo pracy przebadali policjanci na patrolach. Odp brzmi - żadnego. Temu musi się dokładnie przyjrzeć BSW.
(2016.03.16)

info

4  
  0
Dzięki Wam, policjantom CZUJE SIĘ BEZPIECZNY. Gość mógł kogoś postrzelić albo zgwałcić a tak poszedł pieszo do domu. Gratulację.
Spust_krokodyla (2016.03.16)

info

7  
  0
A koń był trzeźwy? Woźnica był tylko pasażerem, a koń kierowcą.
(2016.03.16)

info

8  
  0
Gwoli ścisłości na przyszłość, żeby pomiar na zawartość alkoholu był prawidłowy koniowi należy alkomat wsadzić w odbyt jaj puści bąka.
Weteryniorz (2016.03.16)

info

1  
  3