Włamał się do auta, miał przy sobie narkotyki

5
01.12.2017
Włamał się do auta, miał przy sobie narkotyki
Dzisiaj (1 grudnia) w nocy w miejscowości Piastowo pod Elblągiem ojciec z synem zatrzymali 25-latka, który włamał się do ich samochodu. Po obywatelskim zatrzymaniu sprawca trafił do policyjnego aresztu. Miał przy sobie narkotyki. Grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.
Zdarzenie miało miejsce dzisiaj około godz. 2 w nocy w miejscowości Piastowo. Właściciel osobowego forda stracił kontrolę nad autem i wjechał do rowu. Zamknął samochód i poszedł szukać pomocy. Wrócił z synem, który miał mu pomóc go wyciągnąć. Jednak za kierownicą forda siedział już młody mężczyzna. Wcześniej wybił szybę i w ten sposób dostał się do środka. Na widok właściciela zaczął uciekać. Został jednak zatrzymany i przytrzymany do przyjazdu patrolu. Miał przy sobie skradzioną nawigacje samochodową. Policjanci znaleźli przy nim także trzy woreczki z narkotykami. Włamywaczem okazał się 25-latek z Fromborka. Powiedział policjantom, że wszedł do samochodu, bo chciał pomóc poszkodowanym w kolizji. Wcześniej nie był karany. Grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.
   
   Pamiętajmy, że ujęcie obywatelskie to przywilej, który każdemu obywatelowi daje art. 243 Kodeksu postępowania karnego. Przestępcę można zatrzymać zarówno na gorącym uczynku, jak i po pościgu, podjętym bezpośrednio po popełnieniu przestępstwa. Trzeba jednak pamiętać, że takie prawo przysługuje w jednym z dwóch przypadków: gdy zachodzi obawa ukrycia się sprawcy bądź gdy nie można ustalić jego tożsamości. Zatrzymaną w ten sposób osobę należy niezwłocznie przekazać w ręce policji.
   
Jakub Sawicki, zespół prasowy KMP Elbląg

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter

A moim zdaniem...

Mogli go przekazać "niezwłocznie" po tygodniu przetrzymywania w ciemnej piwnicy, może gnojkowi by się odechciało na przyszłość.
(2017.12.01)

info

4  
  0
Do piwnicy dla rozrywki dałbym okruszki szkła z bocznej szyby jako PUZZLE i nie wypuszczał dopóki nie ułoży - taka rozrywka, żeby mu smutno nie było. A za walkower dostałby karniaki :)
(2017.12.01)

info

5  
  0
wracasz a tu piwnica okradziona a szyba wymieszana z amfetamina aby szybciej weszla w krwioobieg
(2017.12.01)

info

2  
  0
Powinna byc dodatkowa kara za bycie de bi lem
szimurina (2017.12.01)

info

0  
  0
Trzy woreczki z narkotykami? Po działce amfy dla każdego i sami by sobie ten samochód z rowu wyciągnęli;) Nagroda Darwina dla włamywacza :D
Słonecznik (2017.12.01)

info

2  
  0