„Uprowadziła” yorka i nie chciała zwrócić

31
22.03.2017
„Uprowadziła” yorka i nie chciała zwrócić
fot. policja
Nietypową sprawą zajmowali się policjanci kryminalni z Elbląga. W tym elbląski „psi detektyw” w mundurze mł. asp. Iga Sozoniuk. Funkcjonariusze odzyskali „uprowadzonego” yorka i przedstawili zarzut podejrzanej elblążance. Podejrzana w tej sprawie 37-latka usłyszała dzisiaj (22 marca) zarzut oszustwa. Kobieta wyjaśniła, że zrobiła to, żeby mieć swojego czworonoga. Grozi jej kara do 8 lat więzienia.
Ta nietypowa sprawa miała początek 15 marca. Kobiecie uciekł z domu york - miniaturka. Półkilowego, błąkającego się czworonoga znalazła inna elblążanka, która zamieściła ogłoszenie na jednym z portali społecznościowych – szukam właściciela yorka! Na ten apel odpowiedziała 37-latka, która nie była właścicielką psa. W ten sposób zwierzę trafiło pod jej dach. W międzyczasie właściwy opiekun zadzwonił pod wskazany w ogłoszeniu numer telefonu i dowiedział się, że pies został już przekazany osobie, która miała być jego właścicielem. Pokrzywdzona kobieta skierowała pierwsze kroki do elbląskiej komendy i złożyła zawiadomienie. Sprawą zajęli się policjanci z wydziału do zwalczania przestępczości przeciwko mieniu, w tym elbląski „psi detektyw” w mundurze mł. asp. Iga Sozoniuk. Policjantka, wspólnie z kolegami z wydziału już następnego dnia odzyskała yorka. Pies był „więziony” w jednym z mieszkań w centrum Elbląga. Podejrzana w tej sprawie 37-latka usłyszała dzisiaj (22 marca) zarzut oszustwa. Kobieta wyjaśniła, że zrobiła to, żeby mieć swojego czworonoga.
   Art. 286. § 1 mówi: "Kto, w celu osiągnięcia korzyści majątkowej, doprowadza inną osobę do niekorzystnego rozporządzenia własnym lub cudzym mieniem za pomocą wprowadzenia jej w błąd albo wyzyskania błędu lub niezdolności do należytego pojmowania przedsiębranego działania, podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8."
   
Jakub Sawicki, zespół prasowy KMP Elbląg

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter

A moim zdaniem... (od najstarszych)

Pokazuj od
najnowszych
Największe
emocje
"UPROWADZIŁA". .. dobre, dobre!!!
(2017.03.22)

info

17  
  7
"Wieziony" buahhahaha
bang (2017.03.22)

info

20  
  7
Tyle psów w schronisku a ta idiotka przywłaszczyła sobie psa innej osoby.
(2017.03.22)
Ale nie takie ,,śliczne,, jak ten na obrazku..No niestety ludzie z reguły są egoistyczni
(2017.03.22)
Z kobiety która chciała przygarnąć pupila zrobili bandyte. Aryminalni niedługo zaczną zajmować się zgubionym guziiem od gaci na rynku
(2017.03.22)
Isc siedziec za czlowieka rozumiem. Za psa tez ale za yorka? Jak to zaklasyfikowac?
Mukekeke (2017.03.22)

info

16  
  4
Nie przygarnąć a przywłaszczyc
(2017.03.22)
JUTRO GRA START JEDEN Z WAŻNIEJSZYCH MECZÓW W SEZONIE, a wy nic! To jest skandal, żeby zamiast pisać o poważnych sprawach, piszecie o jakiejs gierce dla gimbusow...
WszyscyNaStart (2017.03.22)
Mogła iść do sklepu zoologicznego i kupić sobie szczura, na to samo by wyszło : D
antykacap (2017.03.22)

info

16  
  1
Jak może zgubić się tak mały pies. Pani właścicielka też powinna odpowiadać za brak opieki. Tak nawiasem dziennikarz pisząc powinien trochę wicej wiedzieć niż szarak : nie ma rasy minaturowy york. Tak mały york to chory karzełek. A pseudo-hodowca robi kasę.
ciekawy (2017.03.22)

info

13  
  5