Uciekał skuterem przed policją

5
24.03.2016
Uciekał skuterem przed policją
Policjanci z ruchu drogowego zatrzymali wczoraj 55-letniego mężczyznę, który próbował uciec z miejsca spowodowanej kolizji, swoim… skuterem. Został zatrzymany kilkaset metrów od miejsca w którym otarł się o sportowe porsche. Jak się okazało był pijany.
Mężczyzna odpowie teraz przed sądem za spowodowanie kolizji drogowej, jazdę pod wpływem alkoholu oraz niezatrzymanie się do policyjnej kontroli. Mężczyzna spowodował kolizję drogową z samochodem porsche na rondzie Brzeska –Browarna w Elblągu. Policyjny patrol ruchu drogowego dojeżdżając na miejsce widział, jak właściciel porsche ogląda uszkodzenia, a sprawca kolizji w tym czasie próbuje uruchomić swój skuter. Chwilę później odjechał stamtąd w kierunku nieczynnego dworca Elbląg – Zdrój. Tam też policjanci zajechali mu drogę i zatrzymali. 55-latek wcześniej nie reagował na policyjne sygnały i starał się przyspieszać skuterem aby uciec przed patrolem. Później, tłumaczył funkcjonariuszom, że „bał się badania alkotestem” i dlatego uciekał. Policjanci przełamali jego strach i użyli alkotestu. U 55-latka wynik tego badania dał 1,16 promila alkoholu w organizmie. Teraz odpowie on za jazdę po pijanemu, spowodowanie kolizji i próbę ucieczki przed policyjnym patrolem. Może mu grozić kara do 2 lat pozbawienia wolności oraz wysoka grzywna.
podkom. Krzysztof Nowacki, oficer prasowy KMP w Elblągu

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter

A moim zdaniem...

"starał się przyspieszać skuterem" - to co odpychał się jeszcze nogami???
(2016.03.24)

info

4  
  0
Skuter 45 lub 50 km na godzinę to musiał na prawdę ostro dać po garach żeby uciec ale to lepiej brzmi niż odjechał z miejsca kolizji.
(2016.03.24)

info

3  
  0
ja pitole, bułgarski pościkk, stary a głupi dziad na pierdziawce, jeszcze napruty uderza w porsche. .. jak w słabym dowcipie albo jeszcze słabszej polskiej komedii z Karolakiem czy innym
imponderabilia (2016.03.24)

info

2  
  0
nie wypuszczenie do domu, a 7 dni aresztu byloby tu rozsądnym rozwiązaniem.
(2016.03.24)

info

2  
  0
nie może prawo być pobłażliwe dla pijanych, czy podpitych kierowców. A gdyby Ci zabił syna, czy córkę, to odpuściłbyś mu, bo na skuterze? Proponuję szariat czyli 50 kijów a potem mandat i konfiskatę zabawki. Najpierw jednak 50 kijów, bo pieniądze nie bolą, a kryminał ma telewizor, spanko i jedzenie za darmo.
(2016.03.24)

info

0  
  0