Trudne warunki na drogach – kierowco zwolnij!

5
05.02.2019
Trudne warunki na drogach – kierowco zwolnij!
fot. policja
Policjanci z braniewskiej ''drogówki'' pracowali na miejscu zdarzenia drogowego w okolicach miejscowości Maciejewo. Z ustaleń funkcjonariuszy wynika, że młoda kierująca straciła panowanie nad autem na zaśnieżonej jezdni, a następnie uderzyła w drzewo. Na szczęście kobieta nie odniosła obrażeń. Policjanci wciąż apelują o dostosowanie prędkości do zmieniających się warunków na drodze.
Wczoraj (4 lutego) oficer dyżurny braniewskiej komendy został powiadomiony, że w okolicy Maciejewa auto uderzyło w drzewo. Na miejsce natychmiast wysłano patrol. Policjanci ustalili, że 19-latka jadąca volkswagenem nie dostosowała prędkości do panujących na jezdni warunków, straciła panowanie nad samochodem i uderzyła w przydrożne drzewo, a następnie zjechała do rowu. Kobieta może mówić o dużym szczęściu, nie odniosła bowiem żadnych obrażeń.
   Kierowcy muszą liczyć się z trudnymi warunkami na drodze. Padający śnieg i zalegające na drogach błoto pośniegowe nie sprzyja podróżom. Dlatego wsiadając za kierownicę warto pamiętać, że bezpieczeństwo zależy przede wszystkim od nas.
   Policjanci wciąż apelują o rozwagę ! Kierowco pamiętaj :
   
   - jedź ostrożnie ,
   - przestrzegaj dozwolonych prędkości,
   - dostosuj prędkość do panujących na drogach warunków atmosferycznych,
   - zwalniaj przed przejściem dla pieszych i w okolicach szkół
   
   
KPP w Braniewie

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter

A moim zdaniem...

Ha ha ha kierowco zwolnij ! Mieszkam na wsi i raczej powiem jeżdżą kierowcy jeszcze szybciej w szczególności jak policja apeluje o zwolnienie i zachowanie ostrożności. Dodatkowo - przestrzegaj dozwolonych prędkości, dostosuj prędkość do panujących na drodze, takie hasła na wioskach nie docierają !!!!! Wioska tuż koło Elbląga, znana policji !!!!!
zuziu (2019.02.05)

info

0  
  1
Dlatego droga Elbląg Pogrodzie jest najlepsza ponieważ jest tak dziurawa że nikt tam nie pogoni a jak spróbuje to urwie koło.
Ochotnik (2019.02.06)
@Ochotnik - @ ziuziu - To jest nieco więcej jak jedna wioska, wszystkie na pierwszą literkę w. ioska
(2019.02.06)
Pewnie panienka caly kurs prawa jazdy przejezdzila, Grunwaldzka-Dabka, to i sniegu na drodze nie widziała. Jest efekt...
Misiu (2019.02.06)

info

0  
  0
Wikrowo, Wiktorowo, Władysławowo???
zgadza.się (2019.02.07)

info

1  
  0