„Szkieło” aresztowany

8
29.08.2016
„Szkieło” aresztowany
fot. policja
Sąd Rejonowy w Elblągu na wniosek prokuratora i policjantów aresztował na trzy miesiące 60-latka, który jest podejrzany o okradanie elblążan i pasłęczan w ich mieszkaniach. Wyjątkowo uciążliwy złodziej został zatrzymany w minionym tygodniu przez policjantów kryminalnych. Śledczy ustalili, że areszt będzie najlepszym rozwiązaniem w tej sytuacji, gdyż zatrzymany nie miał zamiaru skończyć z tym procederem. Grozi mu kara do 5 lat więzienia.
„Szkieło” to pseudonim 60-latka, który miał wyjątkowo dużą wadę wzroku i nosił odpowiednio do niej, charakterystyczne okulary. Podejrzany wykorzystywał ułomność w sytuacjach, kiedy był przyłapywany w mieszkaniach swoich ofiar. Wówczas tłumaczył się, że szuka Kowalskiego czy Malinowskiego i pomylił piętra. Często udawało mu się w ten sposób uniknąć zatrzymania. Podejrzany mężczyzna trafił w ręce policjantów w minionym tygodniu. Funkcjonariusze udowodnili mu siedem kradzieży mieszkaniowych i sklepowych. Działał głównie na elbląskich osiedlach, między innymi Nad Jarem. Okradał także mieszkańców swojego miasta – Pasłęka. W każdym przypadku wykorzystywał metodę na tzw. klamkę. Wchodził do otwartych mieszkań i kradł wszystko to, co wpadło mu w ręce. Były to między innymi portfele, biżuteria, zegarki i telefony. 22 sierpnia na ulicy Uroczej w Elblągu zauważyła go kobieta, która sprzątała klatkę. Podniosła alarm, a on uderzył ją w twarz i połamał okulary o wartości 1500zł. Zdążyła jednak zrobić mężczyźnie zdjęcie i nagrać telefonem filmik, który był pomocny policjantom.
   Część skradzionych przez „Szkieło” rzeczy policjanci odzyskali w lombardach. Na wniosek śledczych sąd zadecydował o jego areszcie. Najbliższe trzy miesiące spędzi za kratkami. Grozi mu 5 lat więzienia. Wcześniej był już karany za podobne czyny.
   
Jakub Sawicki, zespół prasowy KMP Elbląg

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter

A moim zdaniem...

głośno było o nim słyszałam od koleżanek że wchodzi najczęściej do otwartych klatek i łapie od tak za klamkę sprawdza czy są drzwi otwarte i jak się uda wynosi co pod ręką - torebkę, rowerek i inne słyszałam że za politechniką grasował ostro
izkaaaaaa (2016.08.29)

info

6  
  0
Dziwne że dostała od gościa w klamę aż jej "telewizory"połamał i jeszcze zdążyła mu fotkę strzelić. Druga rzecz że za 1,5 tysia - dobrze płacą sprzątaczkom.
(2016.08.29)
Wychodzi na to, że to on chyba grasował na gościnnych występach w Malborku jakieś 20 lat temu - też denka od butelek na nosie i też po przyłapaniu na szarpaniu za klamkę durne tłumaczenie, że szuka kogoś tam. Moja matka go tak zdybała i pogoniła.
(2016.08.29)

info

1  
  1
jak się weźmie na raty to się ma
SPRZATACZKA (2016.08.30)
wartość okularów rośnie z każdym artykułem. ..
imponderabilia (2016.08.30)

info

1  
  0
Nigdzie nie napisano, że to "sprzątaczka", ale że "sprzątała" a to już zasadnicza różnica :-P
(2016.08.30)
Przesadziła z tymi okularami. .. W przedziale 800-1000 każde rasowe kosztują
(2016.09.02)

info

0  
  0
Oczywiście sami znawcy. Okularymoga tyle kosztowac zalezy jakie oprawki jakie szkla.
(2016.09.03)

info

0  
  0