Sprzedawał podróbki, poniesie karę

8
16.02.2018
Ponad 300 sztuk odzieży o wartości około 40 tys zł noszącej oznaczenia renomowanych firm trafiło do policyjnego magazynu dowodów rzeczowych. Powód – podejrzenie, że  przedmioty te nie są oryginalne, a jako takie były sprzedawane w Internecie. Policjanci przesłuchali również właściciela towaru.
28-letni mężczyzna został zatrzymany i przewieziony do komendy policji i tam przesłuchany. 28-latek oferował do sprzedaży towar noszący oznaczenia oryginalnych marek. Robił to za pośrednictwem internetowych portali aukcyjno - sprzedażowych. Jak ustalili funkcjonariusze pionu zwalczania przestępczości gospodarczej, sprawca mógł tak działać od około roku. Podczas przeszukania lokalu zabezpieczono towar o łącznej wartości ponad 40 tysięcy złotych. To już druga w ostatnim czasie sprawa, gdzie zabezpieczona jest odzież z podejrzeniem podrobienia i posługiwania się zastrzeżonymi znakami towarowymi.
   Tydzień wcześniej policjanci z pionu PG również zabezpieczyli od innego mężczyzny podobny towar. Teraz w obu sprawach zostanie powołany biegły, który określi oryginalność bądź podrobienie zabezpieczonych przedmiotów. Za naruszenie znaków towarowych oraz handel podróbkami zgodnie z ustawą może grozić kara do 2 lat pozbawiania wolności oraz wysoka grzywna.
   
kom. Krzysztof Nowacki, oficer prasowy KMP w Elblągu

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter

A moim zdaniem...

nie pierwszy i nie ostatni, handlarze z wólki etc
(2018.02.16)

info

1  
  0
Sprzedawał Abibasy i Pumby i się doigrał. A mógł Kubotami handlować - oryginalne, popularne i pająki się ich boją!
MarkiDolary (2018.02.17)

info

2  
  0
No to facebookowe "buticzanki" pewnie zaraz ogarnie blady strach :)
NiePrawyAleSprawiedliwy (2018.02.17)

info

3  
  0
Zybi?? :)
Joten (2018.02.17)

info

0  
  0
Skarbówka powinna sie zająć tym handelkiem na Facebooku, to co sie dzieje normalna porażka, rynek se zrobili tylko miejscówka za darmoche
Inspekcjapracy (2018.02.18)

info

0  
  0
Co druga z mopsu kase bierze a na fejsie biznes women co szmatami z AlieExpres handluje, do roboty nieroby 500plus sie skonczy wkoncu, a temu sie juz skończyło handlowanie na fejsie. ..
Pracujaca (2018.02.18)

info

0  
  2
policja bedzie mniala duzo nowych ciuchow beda sie wozili
pol (2018.02.18)

info

0  
  0
Czemu nic nie pisze o Szwedach na zalewie co na łyżwach do Rosji jechali!!!!!????? Straż graniczna ich złapała czy coś?
(2018.02.19)

info

1  
  0