Spirytus w rozlanych butelkach, amunicja w plecaku

7
24.02.2017
Spirytus w rozlanych butelkach, amunicja w plecaku
fot. policja
239 sztuk amunicji i 47 litrów spirytusu oraz 1360 sztuk papierosów ujawnili braniewscy kryminalni w jednym z gospodarstw na terenie gm. Pieniężno. Właściciel, 46-latek z gm. Pieniężno, został zatrzymany i usłyszał już zarzuty posiadania amunicji bez wymaganego zezwolenia oraz wyrobów tytoniowych i spirytusowych bez polskich znaków skarbowych akcyzy.
Mężczyzna przyznał się do przestępstwa i poddał dobrowolnej karze. 239 sztuk amunicji z okresu drugiej wojny światowej, 1.360 sztuk papierosów i 47 litrów spirytusu znaleźli braniewscy policjanci kryminalni na terenie jednego z gospodarstw domowych na terenie gm. Pieniężno. Dowody zostały zabezpieczone w wyniku przeszukań pomieszczeń mieszkalnych oraz gospodarczych należących do 46-letniego mieszkańca gm. Pieniężno. Policjanci zatrzymali i przesłuchali mężczyznę..
   W trakcie przesłuchania funkcjonariusze ustalili, że przemytniczy proceder trwał od stycznia 2013 roku, a 46-latek przechowywał w tym czasie w mieszkaniu ponad 225 litrów spirytusu bez akcyzy. Łączna wartość oszacowanych strat z tytułu podatku akcyzowego to ponad 34 500 zł.
   Mężczyzna usłyszał już zarzuty posiadania amunicji i wyrobów tytoniowych i spirytusowych. Przyznał się do przestępstw i poddał dobrowolnej karze.
   
KPP w Braniewie

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter

A moim zdaniem...

no ale z tej amunicji to można sobie porzucać. .. to z sowieckiego Moisina Naganta??
mrteee (2017.02.24)
G. .. o, a nie amunicja. Jak sobie trochę prochu strzelniczego przykisisz, to ci dowalą za posiadanie amunicji, ale jak sprzedaje się petardy, które upie. .. lą łapkę bez problemu, to służby nie reagują.
Choreprawo (2017.02.24)

info

7  
  0
szmuglowalismy ta aminicje na afganistan
(2017.02.24)

info

3  
  0
Szykował się na zamach na Prezesa, przepił by, zapalił i poszedł na uraa.
(2017.02.24)

info

2  
  1
Ja tam zawsze przelewam spirytus do gąsiora i nie mam akcyzy, bo butelki z banderolą wyrzucam
(2017.02.24)

info

3  
  0
Przecież ten złom to już nawet nie można nazwać amunicją. Mogę stanąć jako żywy cel dla osoby która będzie potrafiła strzelić tą amunicją
mnmm (2017.02.25)

info

4  
  0
@mrteee - Z niemieckiego Mausera. Nabój 7,92 × 57 mm. Widać to na pierwszy rzut oka bo nie ma wystającej kryzy na łusce tak jak w przypadku amunicji 7,62 x 54R (MOSIN).
(2017.02.25)