Śmiertelnie ranił żonę, posiedzi trzy lata

29
03.11.2016
Śmiertelnie ranił żonę, posiedzi trzy lata
(fot. arch. portEl)
Na trzy lata więzienia skazał elbląski sąd 33-letniego Andrzeja M., który w sylwestrową noc śmiertelnie ugodził nożem swoją żonę. Mężczyzna sam wnioskował o taką karę.
Decyzja zapadła podczas jednego posiedzenia sądu, które odbyło się 26 października. Tak szybko, bo oskarżony Andrzej M. złożył - w porozumieniu z prokuratorem - wniosek o dobrowolne poddanie się karze. Chciał dla siebie trzech lat bezwzględnego więzienia i na taką propozycją sąd przystał.
   Przypomnijmy: do tragedii doszło w sylwestrową noc w jednym z mieszkań przy ul. Broniewskiego w Elblągu. Z policyjnych ustaleń wynikało, że po godzinie pierwszej w nocy małżeństwo wróciło od znajomego, gdzie spędzało ostatnią noc starego roku.  Po powrocie do mieszkania najprawdopodobniej doszło do sprzeczki i szarpaniny.To właśnie podczas niej 33-letni Andrzej M. miał ugodzić nożem 28-letnią małżonkę. Na miejsce wezwano pogotowie ratunkowe oraz policję. Kobieta była reanimowana, jednak po przewiezieniu do szpitala zmarła. Mężczyzna trafił do aresztu. Śledztwo w tej sprawie prowadziła Prokuratura Rejonowa w Elblągu.
   - Andrzej M. przyznał się do winy i złożył wyjaśnienia, twierdził, że był nietrzeźwy, gdy doszło do tragicznej w skutkach kłótni i szarpaniny - mówił w sierpniu prokurator Marcin Rost. - Ostatecznie mężczyzna usłyszał zarzut spowodowania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu ze skutkiem śmiertelnym. To czyn zagrożony karą do 12 lat więzienia.
   Do Sądu Okręgowego w Elblągu trafił wniosek oskarżonego o dobrowolne poddanie się karze trzech lat pozbawienia wolności. Sąd przychylił się do tego wniosku i taką karę wymierzył.
   - To kara bezwzględnego pozbawienia wolności, na poczet której sąd zaliczył okres, jaki Andrzej M. spędził w areszcie - dodaje sędzia Dorota Zientara rzecznik prasowy Sądu Okręgowego w Elblągu.
   Wyrok nie jest prawomocny.
   
A

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter

A moim zdaniem... (od najstarszych)

Pokazuj od
najnowszych
Największe
emocje
Nasze sądy są bardzo miłe dla morderców, 3 lata nooo straszna kara. Kobieta w grobie a gość dostał 3 latka w cieple i z jedzonkiem czyli wakacje. Jeszcze jak będzie grzeczny to wyjdzie po 1.5 roku i wolny człowiek.
Wk..ny (2016.11.03)
Pamiętaj kij ma dwa końce ..cebulaku
okidoki (2016.11.03)
To tak jak za kradzież roweru z klatki schodowej czy posiadanie 1,5 g marihuany
arnold_boczek (2016.11.03)

info

21  
  1
"drugi koniec kija" to tysiące spokojnych facetów oskarżonych bezzasadnie o znęcanie się fizyczne i psychiczne nad rzekomo niewinną kobietą.
(2016.11.03)

info

8  
  2
ahahahahhahaha, brat kolegi dostal prawie 6 za jakies smieszne kradzieze
erh (2016.11.03)

info

9  
  0
No tak najlepiej zabić tylko 3
(2016.11.03)

info

8  
  0
Z czego już przesiedział 10 mc. Jp.
(2016.11.03)
Na szafot i do piachu
fghjk (2016.11.03)

info

8  
  1
Nie wierzę. 3 lata ??? Czy to jakaś kpina? Chyba 23 lata. Ziobro widzisz?
Wrrrr (2016.11.03)

info

12  
  1
Komunistyczne sądy dają 3 lata za morderstwo, a za zabicie kota lub psa tez chyba tyle mozna dostac.
norabora (2016.11.03)

info

12  
  0