Rekordzista miał 2,7 promila

4
11.09.2016
Rekordzista miał 2,7 promila
(fot. KMP w Elblągu)
Policjanci z Elbląga od piątkowego popołudnia do niedzieli zatrzymali czterech pijanych kierujących. Jeden z nich spowodował nawet wypadek. Mężczyzna miał w organizmie blisko 2 promile alkoholu. Swoją podroż autem zakończył na przydrożnym drzewie. Za jazdę w stanie nietrzeźwości kodeks karny przewiduje karę do 2 lat więzienia.
31-letni Łukasz K. w miejscowości Surowe pokonywał łuk drogi. Po wyjściu z niego na prostym odcinku stracił panowanie nad swoim bmw i uderzył w drzewo. Mężczyzna został lekko ranny, a pasażer doznał ogólnych potłuczeń. Badanie alkotestem wykazało u kierującego 1,90 promila alkoholu w organizmie. Po opatrzeniu w szpitalu trafił do policyjnego aresztu.
   Podobny wynik z badania alkotestem, bo 1,50 promila, miał zatrzymany w sobotę do kontroli drogowej 30-letni Łukasz S. Tę kontrolę wykonywali policjanci z Pasłęka. Mężczyzna w takim stanie kierował vw golfem. Funkcjonariusze zatrzymali mu prawo jazdy.
   Również w Pasłęku w ręce policji wpadł 35-letni Łukasz W.. Został zatrzymany gdy jechał motorowerem. Badanie alkotestem „uplasowało” go w czołówce weekendowych wyników. Mężczyzna miał 2,7 promila alkoholu. Dalej już nie pojechał. Policjanci z Elbląga zatrzymali natomiast w sobotę na ul. Hetmańskiej 28-letniego Mateusza N., który mając 0,7 promila kierował osobowym mitsubishi.
   We wszystkich opisanych przypadkach o karze dla zatrzymanych zadecyduje sąd. Zgodnie z kodeksem karnym kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości to przestępstwo, za które grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.
   
podkom. Krzysztof Nowacki oficer prasowy KMP w Elblągu

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter

A moim zdaniem...

Jakby tak naprawdę zaczęto masowe kontrole na wioskach, to zabrakłoby miejsc we więzieniach. Mimo tego apel do policji o więcej zainteresowania poza Elblągiem.
(2016.09.11)

info

12  
  0
To już nie ma Januszy? Wyparli ich Łukasze !
(2016.09.11)

info

7  
  0
Na wioskach tylko kobiety jeżdżą -bo mają prawo jazdy
aabbt (2016.09.11)

info

1  
  0
'Mężczyzna miał w organizmie blisko 2 promile alkoholu. Swoją podroż autem zakończył na przydrożnym drzewie ' co się tak, tego biednego drzewa uczepił ???
pampi-ZAWADA (2016.09.11)

info

2  
  0