Ranił policjantkę, stanie przed sądem

13
22.09.2016
Ranił policjantkę, stanie przed sądem
18-latek rzucił się z nożem na policjantkę i został postrzelony w udo (fot. arch. portEl, MS)
W październiku ruszy proces 18-letniego Bartosza L., który najpierw szalał z nożem po ulicy, a później ranił nim policjantkę. Próby zdyscyplinowania napastnika nie powiodły się. Ostatecznie młody mężczyzna opadł z sił, gdy został postrzelony w udo. Grozi mu kara do 10 lat więzienia.
Prokuratura postawiła Bartoszowi L. zarzut czynnej napaści na jednego funkcjonariusza, próbę ataku na drugiego oraz kierowanie gróźb karalnych pod adresem przechodnia. To konsekwencja działania 18-latka w majowy wieczór. Mężczyzna najpierw biegał po ulicy Wiejskiej z nożem, a kiedy nadjechał policyjny patrol, zamknął się w mieszkaniu. Gdy w końcu otworzył drzwi, zaatakował funkcjonariuszy. Ci użyli paralizatora, ale okazał się on nieskuteczny.  Po oddaniu strzału ostrzegawczego jeden z policjantów postrzelił napastnika w udo. Rana była niegroźna.
   Jak informowała policja, 18-letni Bartosz L. był wcześniej notowany m.in. za rozbój, znęcanie się i pobicie, był także poszukiwany. W chwili zdarzenia był pod wpływem alkoholu - 0,8 promila. Sprawę prowadziła Prokuratura Rejonowa w Elblągu. Bartoszowi L. może grozić nawet do 10 lat więzienia. Proces ruszy 13 października.
   
A

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter

A moim zdaniem... (od najstarszych)

Pokazuj od
najnowszych
Największe
emocje
jeszcze go będą przepraszać
wybacznam (2016.09.22)

info

3  
  14
Wysoki sądzie proponuje 8 latek bez skrupułów.
Szymkoviak16 (2016.09.22)

info

18  
  2
"wybacznam" czy jak ci tam śmieciu kto go będzie przepraszał patologia taka jak ty?
zssypt (2016.09.22)

info

19  
  3
Zrobić mu porządny detoks i na części zamienne dla potrzebujących, jakiś porzytek będzie dla społeczeństwa.
Rath (2016.09.22)

info

13  
  1
nakarmić tą patologią węgorze w zalewie. .. można by później z wyrośniętych węgorzy zrobić lokalny regionalny przysmak, sławny na całą Polskę
imponderabilia (2016.09.22)

info

8  
  1
weź tu wzywaj na pomoc milicje jak sami se nie dają rady
(2016.09.22)

info

5  
  2
Pewnie tak ranił policjantkę jak kłamstwa policji w Giżycku że ich zmasakrowali a pźżniej wyszły kłamstwa policyjnych kłamców że o połamanych żeberach i pazurach policjantki z salonu za 20 zł nie ma mowy co potwierdził lekarz.
(2016.09.22)

info

4  
  8
zssypt, pomarańczowy dzieciaki uważaj na słownictwo bo co mama kabel zabierze
Hitman 9998 (2016.09.22)

info

3  
  5
Okaże się, że był naćpany lub niepoczytalny kilka miechów w psychiatryku i znowu na wolności. , ,Kochanej" wiejskiej patologii nie da się tak łatwo wytępić. Tak jak w przypadku tych dziewczyn Julity i kogoś tam co pobiły we dwie jedną do dzisiaj nic im się nie stało oprócz kuratora, a nawet jedna z nich w wojskowej klasie jest.
(2016.09.22)

info

6  
  1
Gdyby zabił i powiedział, że słyszał głosy, to by wygrał darmowe wczasy w sanatorium, ale że tylko zranił to posiedzi kilka lat.
(2016.09.22)

info

2  
  1