Przelewał benzynę i zapalił zapalniczkę

51
14.11.2018
Przelewał benzynę i zapalił zapalniczkę
fot. policja
Wyjątkowo nieroztropny 25-latek podpalił siebie i skuter, z którego próbował ukraść paliwo na jednej z posesji na terenie gminy Młynary (pow. elbląski). Do wypadku doszło podczas przelewania paliwa. Podejrzewany o kradzież zaświecił sobie zapalniczką, żeby zobaczyć, ile paliwa jeszcze pozostało. Znaleźli go mieszkańcy, których zbudził wybuch i płomienie. Mężczyzna z poparzeniami ciała trafił do szpitala. Gdy wyzdrowieje, odpowie za usiłowanie kradzieży, za co grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.
Zdarzenie miało miejsce wczoraj (13 listopada) w niewielkiej miejscowości Stare Monasterzysko. Około godz. 21 mieszkańców jednej z posesji obudziła eksplozja i słup ognia widoczny z okien domu. Paliła się szopka, w której stał skuter. Świadkowie pobiegli na miejsce i zastali tam mężczyznę z poparzonymi dłońmi i dymiącą się fryzurą. Wezwano na miejsce karetkę. 25-latek trafił do szpitala w Elblągu. Zdążył powiedzieć, że próbował ukraść benzynę, którą spuszczał ze zbiornika skutera. Niewiele widział, więc oświetlił sobie miejsce zapalniczką. Następstwa były jasne. Podejrzewany o usiłowanie kradzieży był wcześniej notowany za podobne czyny. Gdy wyzdrowieje, usłyszy zarzuty i odpowie przed sądem. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.
   
Jakub Sawicki, zespół prasowy KMP w Elblągu

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter

A moim zdaniem... (od najstarszych)

Pokazuj od
najnowszych
Największe
emocje
Teraz na widok skutera będzie dostawał sraczki.
(2018.11.14)

info

51  
  0
Debi.a do więzienia niech się nauczy!
Polak (2018.11.14)

info

19  
  1
stalin mowil ze wiezenia sa uniwersytami jezeli chodzi o nauke
(2018.11.14)

info

14  
  0
Chciał jechać na marsz do Warszawy
(2018.11.14)
Proszę Państwa, oto miś na miarę swoich możliwości!
KS_Tęcza (2018.11.14)

info

26  
  0
Zdj. To chyba nie z tej akcji?? O 21 to raczej ciemno już. . .
Pijak (2018.11.14)

info

6  
  2
Nominuję do Nagrody Darwina!:) Poziom moralny i intelektualny tego osobnika zdają się potwierdzać tezę postawioną już w komentarzach, że to musiał być narodowiec:)
RobertKoliński (2018.11.14)
Bohater kolejnego odcinka anatomii głupoty wg Richarda Hammonda?
(2018.11.14)

info

29  
  0
Tylko pogratulowac . Moze w wiezieniu go naucza logicznego myslenia !
Szymkoviak83' (2018.11.14)

info

13  
  1
Zdjęcie zrobione kalkulatorem
(2018.11.14)

info

2  
  0