Przegrał wypłatę na automatach

6
21.02.2017
Przegrał wypłatę na automatach
35-latek z Tolkmicka odpowie za składanie fałszywych zeznań i zawiadomienie o niepopełnionym przestępstwie. Mężczyzna miał zostać napadnięty przez pięciu mężczyzn z ciemnego BMW, którzy – jak powiedział – zabrali mu wypłatę. Mieli też pociąć mu twarz pobitą butelką.
Przyznał później, że obrażenia to jego wkład własny w przedstawienie, które sam „wyreżyserował”. Zrobił to, bo bał się powiedzieć partnerce, co naprawdę stało się z pieniędzmi. Oprócz konfrontacji z kobietą, czeka go jeszcze sprawa w sądzie. Odpowie za składanie fałszywych zeznań oraz zawiadomienie o niepopełnionym przestępstwie.
   Zdarzenie, które opisywał 35-latek, miało mieć miejsce 14 lutego przy ulicy Morskiej w Tolkmicku. Jak zeznał, około godz. 20 zauważył ciemne BMW, z którego wyszło pięciu mężczyzn w kominiarkach i go pobiło. Jeden z napastników miał okaleczeć mu twarz pobitą butelką i zabrać z kieszeni portfel z pieniędzmi. Taką wersję przedstawił także swojej partnerce.
   Policjanci kryminalni zbadali sprawę. Przejrzeli monitoring i przesłuchali świadków. Nic się nie zgadzało. Wczoraj (20 lutego) niedoszły pokrzywdzony składał w tej sprawie zeznania. Okazało się, że całą historie wymyślił. Wszystko to z obawy przed kobietą, z którą żył i której bał się powiedzieć, że przegrał na automatach 1700 zł. Całą historię chciał uprawdopodobnić i był na tyle zdeterminowany, że sam się okaleczył pobitym szkłem. Przyznał się i złożył już wyjaśnienia jako podejrzany.
   
   Teraz oprócz konfrontacji z partnerką, czeka go jeszcze sprawa w sądzie. Odpowie za składanie fałszywych zeznań oraz zawiadomienie o niepopełnionym przestępstwie. Grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności.
   
Jakub Sawicki, zespół prasowy KMP Elbląg

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter

A moim zdaniem...

Dopadła go machina Szatana i wydoiła go do zera
(2017.02.21)

info

11  
  1
A druga machina podwija rękawy w domu. ..
(2017.02.21)

info

19  
  1
Widać jak strach kieruje człowiekiem przed demoniczną babą a weź i powiedz na policji że cię taka maltretuje w domu to nie przyjmą zgłoszenia bo im do statystyk nie pasuje.
(2017.02.21)

info

0  
  0
Już prawie wygrał, mało brakowało a tu pech! To nic następnym razem się odegra. Napeeeeewno. .. ..
(2017.02.21)

info

6  
  1
Ot, jak na ludzkiej głupocie można się wzbogacić. Właściciele maszyn zacierają ręce i modlą się o więcej takich delikwentów
vkpjack (2017.02.21)

info

3  
  1
Najgorsze w tym wszystkim, że policjanci też składają fałszywe zeznania i poprzez to cierpią Bogu winni obywatele !!! Ale o tym już nie piszecie Panie rzeczniku !!!
(2017.02.22)

info

2  
  1