Policjanci, którzy przyjechali po godz.17 na osiedle „Za Politechniką” szybko obezwładnili agresywnego mężczyznę z 20-centymetrowym nożem. Z relacji świadków wynikało, iż najpierw miał on zaczepiać osoby i im ubliżać, chwilę później poszedł na osiedlowy parking i zaczął przebijać nożem opony w zaparkowanych samochodach. Wtedy nadjechali wezwani na miejsce policjanci. Po okrzykach „Stój!” „Policja”, 44-latek odrzucił nóż. Wtedy też obezwładniono go i założono mu na ręce kajdanki. Policjanci przebadali go również alkotestem. W chwili zatrzymania mężczyzna miał 1,84 promila alkoholu w organizmie. Został zatrzymany do wytrzeźwienia. Policjanci ustalili właścicieli trzech uszkodzonych samochodów. Za uszkodzenia mienia Kodeks Karny przewiduje karę do 5 lat pozbawienia wolności.
kom. Krzysztof Nowacki, oficer prasowy KMP w Elblągu
Najnowsze artykuły w tym dziale
Bądź na bieżąco, zamów newsletter