Policjanci z Elbląga zatrzymali fałszywego wnuczka
Dzięki kampaniom medialnym związanym z przestępstwami „na wnuczka” osób oszukanych jest znacznie mniej. Jednak oprócz profilaktyki w prasie, policjanci wykonują swoją ustawowe obowiązki, czyli zatrzymują podejrzanych. 42-latek, który kilka dni temu został zatrzymany przez kryminalnych z Elbląga, dzisiaj (21 października) dostał areszt na trzy miesiące. Taką decyzję podjął Sąd Rejonowy w Elblągu. Prokurator zarzuca mu oszukanie kilkunastu osób na terenie województwa warmińsko-mazurskiego i pomorskiego.