Policjanci z Elbląga zatrzymali fałszywego wnuczka

5
21.10.2016
Dzięki kampaniom medialnym związanym z przestępstwami „na wnuczka” osób oszukanych jest znacznie mniej. Jednak oprócz profilaktyki w prasie, policjanci wykonują swoją ustawowe obowiązki, czyli zatrzymują podejrzanych. 42-latek, który kilka dni temu został zatrzymany przez kryminalnych z Elbląga, dzisiaj (21 października) dostał areszt na trzy miesiące. Taką decyzję podjął Sąd Rejonowy w Elblągu. Prokurator zarzuca mu oszukanie kilkunastu osób na terenie województwa warmińsko-mazurskiego i pomorskiego.
Pokrzywdzonych może być znacznie więcej, ale to wciąż ustalają śledczy, którzy badają przypadek 42-latka z Elbląga. Na wniosek policjantów i prokuratora sąd aresztował go na trzy miesiące. Wszystko po to, by zapewnić prawidłowy przebieg śledztwa. Funkcjonariusze z Elbląga zatrzymali mężczyznę 18 października w niewielkiej miejscowości pod Lidzbarkiem Warmińskim. Udowodnili mu kilkanaście przestępstw „na wnuczka”. Jego ofiarą padła także starsza elblążanka, która przekazała mu 5 tysięcy złotych. Pani była przekonana, że ratuje wnuczkę z opresji związanej z wypadkiem, który dziewczyna miała spowodować. Ponadto śledczy udowodnili mu podobne przestępstwa, między innymi w Lidzbarku Warmińskim, Nowym Mieście Lubawskim, Kętrzynie, Bartoszycach, Ostródzie i Iławie, a także na terenie województwa pomorskiego - w Nowym Dworze Gdańskim. Śledczy wiedzą, że nie działał sam i dlatego nie wykluczają kolejnych zatrzymań. Aresztowany 42-latek był wcześniej karany za kradzieże.
   
Jakub Sawicki, zespół prasowy KMP Elbląg

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter

A moim zdaniem...

Szacun Panowie.
doracta (2016.10.21)

info

3  
  0
Mam propozycję dla dziennikarzy do kolejnego wywiadu. Ostatnio dużo mówi się o ustawie deubekizacyjnej, która wejdzie w życie od stycznia 2017 r. , jak również o pozbawieniu do końca br. stanowisk i funkcji byłych zomowców i milicjantów. Może pojawi się artykuł, ile i jakich stanowisk i funkcji zostanie zwolnionych, ilu zomowców i milicjantów jest jeszcze w szeregach policji. Oczywiście chodzi o Elbląg, ewentualnie Braniewo, Pasłęk.
wuwe5 (2016.10.21)

info

2  
  2
Konert już sam się zwolnił. Swoją drogą kto pozwolił na jego awans na komendanta który trwał podejrzanie krótko przed jego wnioskiem o emeryturę. To chyba ewenement w Polsce żeby na kilka dni przed emeryturą zostać komendantem.
(2016.10.21)
.. .nie został Komendantem, bo już nim był w Iławie, ciemna maso. ..
(2016.10.21)
jeszcze zatesknimy za tymi z milicji. wiedzieli jak walczyc z bandytami a teraz. .. ..
(2016.10.21)

info

1  
  1