Policja zatrzymała czterech nietrzeźwych kierowców

31
27.11.2018
Policja zatrzymała czterech nietrzeźwych kierowców
fot. policja
Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego zatrzymali w ciągu minionej doby sześciu nietrzeźwych kierujących. Czterech z nich miało powyżej pół promila alkoholu w organizmie. Teraz odpowiedzą za popełnienie przestępstwa. Może im grozić kara do 2 lat pozbawienia wolności.
Policyjne działania „Alkohol i narkotyki” prowadzone wczoraj (26 listopada) spowodowały, że z ruchu drogowego wyeliminowano sześciu nietrzeźwych. Łącznie przebadano ponad 500 kierujących. Około godz. 7 policyjny patrol zatrzymał 36-latka kierującego audi. Mężczyzna „wydmuchał” wynik 0,76 promila alkoholu w organizmie. Z kolei 40-latek jadący vw golfem i zatrzymany około godz. 20 do kontroli drogowej przy ul. Obrońców Pokoju miał ponad 0,6 promila. Dwaj kolejni zatrzymani to również mężczyźni a zatrzymał ich stacjonarny patrol wystawiony przy ul. Mazurskiej. Wyniki były powyżej 0,5 promila.
   Wszystkim wymienionym kierującym zostały zatrzymane prawa jazdy. Teraz czeka ich odpowiedzialność przed sądem z art. 178a kodeksu karnego. Kara jaka grozi za kierowanie autem w stanie nietrzeźwości to dwa lata pozbawienia wolności.
   
kom. Krzysztof Nowacki oficer prasowy KMP w Elblągu

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter

A moim zdaniem... (od najstarszych)

Pokazuj od
najnowszych
Największe
emocje
jak to zatrzymała ? Przecież tego co zabił i miał 0,8 szybko wypuściła
(2018.11.27)
Ci niestety nie mieli układów, 2 lata to przestępstwo ale groźba 12 lat to po koleżeńsku nic wielkiego
(2018.11.27)

info

1  
  0
Te biedaki z wynikiem 0.8 poniosą surowe konsekwencje bo nikogo nie zabili, natomiast kolega z układami co zabił z wynikiem 0.8 może spać spokojnie i nie wnioskowali o jego zatrzymanie
(2018.11.27)

info

7  
  2
Brawo, i tak dalej kontrolować ! Proszę również nie zapominać o rajdowcach, którzy są również takimi samymi zagrożeniami jak pijani kierowcy.
(2018.11.27)

info

3  
  0
Jak trzeba pochwalić to właśnie to robimy, czyli nie zawsze krytyka !
(2018.11.27)

info

3  
  0
Kim jest pijany który zabił człowieka na Modrzewinie że jest tak kryty ? Kto był wtedy na służbie i czyj podpis widnieje na zwolnieniu delikwenta ? Jakim prawem do tego doszło przy przestępstwie i groźbie najwyższej kary za ten czyn ? Panie komendancie, czas wydać opinie na ten temat i pociągnąć do odpowiedzialności konkretne osoby.
(2018.11.27)
Jak ma Pan jakieś informacje zapraszamy do budynku przy ul. Zygmunta Augusta 13 codziennie od 7.30 do 15.30.
(2018.11.27)
to policja ściga przestępców a tak bulwersującej sprawy nie potrafi wyjaśnić która między innymi jej dotyczy z wypuszczeniem pijanego kierowcy który zabił i grozi mu 12 lat więzienia ? Czego wam jeszcze trzeba ? Telefonu z BSW czy ministerstwa ?
(2018.11.27)

info

3  
  2
Taa, ma informacje, buahahahaha, urojenia chorego z nienawiści łba, takie to jego informacje. ..
(2018.11.27)
kto ci głupi ćwoku mówi o informacjach ? Sprawa jest dalece bulwersująca i wymaga wyjaśnień na wyższysz szczeblach bo tu baaaaardzo śmierdzi układem i kolesiostwem
(2018.11.27)