Plantacja marihuany pod Pasłękiem

22
13.07.2017
Policjanci kryminalni z Elbląga zatrzymali dwóch mężczyzn oraz zlikwidowali plantację konopi indyjskich w jednej z podpasłęckich miejscowości. Plantacja znajdująca się w leśnym zagajniku liczyła ponad 500 metrów kwadratowych i rosło na niej 480 krzewów konopi. Zatrzymane osoby odpowiedzą za nielegalną uprawę oraz posiadanie narkotyku. Zobacz film.
Policjanci kryminalni z Elbląga oceniają, iż z zabezpieczonego materiału sprawcy mogli wyprodukować ponad 12 kg suszu marihuany o czarnorynkowej wartości 360 tysięcy złotych. Zabezpieczone ścięte rośliny trafiły do policyjnego magazynu. Dwaj mężczyźni w wieku 31 i 32 lat zostali zatrzymani w policyjnym areszcie.
   - Plantacja była położona z daleka od siedzib ludzkich, zupełnie na uboczu – mówi policjant operacyjny pionu KR. – Podczas przeszukania posesji oraz terenu przyległego zauważyliśmy gumowy wąż o długości kilkudziesięciu metrów, który prowadził do leśnego zagajnika. To nim nawadniano plantację konopi.
   Na obszarze o około 50 m długości i 10 m szerokości rozmieszczone były sadzonki konopi. Było to 480 doniczek z ukształtowanymi już krzewami. W chwili zatrzymania obaj mężczyźni znajdowali się na plantacji. Policjanci prowadzący postępowanie wspólnie z prokuraturą będą wnioskować do sądu o zastosowanie wobec zatrzymanych sankcji karnej. Za taki czyn prawo przewiduje karę do 8 lat pozbawienia wolności.
   
podkom. Krzysztof Nowacki, oficer prasowy KMP w Elblągu

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter

A moim zdaniem... (od najstarszych)

Pokazuj od
najnowszych
Największe
emocje
źle układacie tak długo będzie schnąć, wiadomo przecież że najpierw wysuszą a później spalą taka jest kolej rzeczy
łapy_łapy_4_łapy_a_na_łapach (2017.07.13)

info

19  
  1
szkoda. .. .tyle dobra;)
(2017.07.13)

info

16  
  4
A wóda przez którą tyle nieszczęścia wśród ludzi, dostępna w sklepie legalnie.
(2017.07.13)

info

33  
  1
Policjant na filmiku bierze krzewy marihuany w ręce. Żądam ukarania go za posiadanie narkotyku. Miał przy sobie? Miał!
(2017.07.13)
Niewiem czy się śmiać czy płakać ????
xyz (2017.07.13)
ja tam wole fajans od kibica
(2017.07.13)

info

2  
  2
A ja myślałem, że wszechmocny, wszechwiedzący i nieomylny Pater Familias z Pasłęka wie o wszystkim i o wszystkich. .. No, chyba, że w nawale pracy administracyjno-naukowej to przeoczył. .. bywa, zdarza się nawet najlepszym wierzchowcą nawet tym z westernów
itaksietotoczy (2017.07.13)

info

0  
  0
Przeciez to lecznicza Zla policja
Polak (2017.07.13)

info

4  
  0
Jedni się brandzluja instalacje, nawodnienia, oświetlenia a tu proszę w lesie sobie w doniczce wyrośnie krzew jak ta lala. Sukces policji
(2017.07.13)

info

2  
  0
TO na bank bracia klecha i tomasz gago!
jpnastopro (2017.07.13)

info

2  
  0