Pijany kierowca zatrzymany przez policjantów

4
01.06.2018
Pijany kierowca zatrzymany przez policjantów
Ponad 1,7 promila alkoholu w organizmie miał kierowca, którego do kontroli zatrzymali policjanci w gminie Wilczęta. Mężczyzna, choć nie powinien, jechał passatem. Teraz odpowie przed sądem. Funkcjonariusze przypominają, że od środy trwają wzmożone działania pn. "Bezpieczny weekend".
W środę (30 maja) policjanci z posterunku policji w Wilczętach zatrzymali na terenie gminy nadjeżdżającego passata. Podczas kontroli okazało się, że kierowca był pijany. Badanie stanu trzeźwości wykazało u niego ponad 1,7 promila alkoholu w organizmie. Teraz mężczyzna odpowie przed sądem.
   Policjanci przypominają, że od 30 maja trwają wzmożone działania "Bezpieczny weekend''. Podczas działań funkcjonariusze zwracają szczególną uwagę na przekroczenia prędkości, sprawdząją stan trzeźwości kierowców, kontrolują, czy wszyscy używają pasów bezpieczeństwa, a także, w jaki sposób przewożone są dzieci. Policjanci sprawdzają również stan techniczny, obowiązkowe wyposażenie pojazdów oraz wymagane prawem dokumenty kierujących. Patrole będą reagować na wszystkie wykroczenia popełniane w ruchu drogowym, zwrócą także uwagę na motocyklistów, rowerzystów i pieszych. Wszystko po to, by był to bezpieczny weekend.
   Podczas upałów pamiętajmy o fundamentalnej zasadzie: w żadnym wypadku nie należy zostawiać choćby na chwilę dzieci w zamkniętym samochodzie - takie nierozsądne zachowanie może mieć naprawdę tragiczne skutki.
   
KPP w Braniewie

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter

A moim zdaniem...

No i znowu ktoś z wiochy !!! Może więcej zainteresowania ze strony Policji terenami wiejskimi?
(2018.06.01)
Pewnie tak bo Nr. rej. NE XXXXX To musi być wiocha
(2018.06.01)
A podobno na bocznych nie łapią ????
Klf (2018.06.01)

info

1  
  0
I bardzo dobrze, że policja działa i ich łapie! Normalni kierowcy sie yanosikiem wyratują, a pijacy nie mają szans na ratunek!
iron (2018.06.01)

info

0  
  2