Pijani kierujący zatrzymani przez policję

1
05.09.2018
Pijani kierujący zatrzymani przez policję
fot. policja
Tylko wczoraj (4 września) policjanci z ruchu drogowego przeprowadzając blisko 200 kontroli trzeźwości zatrzymali trzech nietrzeźwych kierujących. Rekordzista miał ponad dwa promile alkoholu w organizmie. Teraz odpowie za to przed sądem.
Policjanci z Pasłęka na drodze S7 zatrzymali do kontroli 32-latka, który kierował vw polo. W trakcie kontroli okazało się, że nie ma on uprawnień do kierowania autem a funkcjonariusze wyczuli od niego alkohol. Badanie alkotestem wykazało 2,14 promila. Mężczyzna dalej już nie pojechał. Jego auto trafiło na policyjny parking.
   Z kolei w miejscowości Kąty patrol policji zatrzymał 54-latka kierującego oplem astrą. W tym przypadku wynik badania to 1,90 promila alkoholu w organizmie. Auto zabezpieczyła inna trzeźwa osoba.
   Skontrolowano też rowerzystę. Było to w miejscowości Władysławowo. Około godz. 21 policjanci kontrolowali 58-latka jadącego rowerem. W jego przypadku wynik badania to 1,10 promila alkoholu w organizmie. Spotkanie zakończyło się na 500 złotowym mandacie i przekazaniu roweru innej, trzeźwej osobie.
   
kom. Krzysztof Nowacki, oficer prasowy KMP w Elblągu

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter

A moim zdaniem...

Dziwne, skoro patrol był w miejscowości Władysławowo i tylko jeden przypadek z pijanym rowerzystą? Przecież w tej miejscowości to przynajmniej co drugie auto jeździ za szybko tam, gdzie występują ograniczenia prędkości. Jak zwykle policja nie stanęła na wysokości zadania i jak jeżdżono zbyt szybko tak dalej będą jeździć. Patrole powinny się pojawiać w weekendy od piątku począwszy w szczególności od godzin południowych do wieczora.
(2018.09.06)

info

0  
  0