Pięć lat więzienia niczego ich nie nauczyło

13
23.03.2016
Pięć lat więzienia niczego ich nie nauczyło
Kamery zarejestrowały sprawców rozboju, fot. policja
47-letni Piotr T. oraz 41-letni Damian S. byli wcześniej karani za rozboje. Obydwaj w więzieniu spędzili 5 lat. Wczoraj zostali aresztowani na trzy miesiące. Kilka dni temu napadli na dwóch elblążan i ich okradli. Teraz mogą wrócić za kratki nawet na 12 lat.
Zarzuty jakie ciążą na nich są za dwa rozboje. Pierwszy miał miejsce 17 marca br. około godz. 21 na ulicy Kosynierów Gdyńskich w Elblągu. Zaatakowali mężczyznę, którego pobili i doprowadzili do bezbronności. Zabrali mu gotówkę, telefon komórkowy i klucze do mieszkania. Nie próżnowali i następnego dnia w Parku Planty napadli na kolejnego elblążanina. Mężczyzna został pobity, a sprawcy zabrali mu telefon, srebrny łańcuszek i zegarek. Wszystkie fanty spieniężyli w lombardzie. Policjanci kryminalni zatrzymali ich w minioną niedzielę. Część skradzionych rzeczy odzyskali (telefony komórkowe). Zatrzymani usłyszeli zarzuty, a wczoraj sąd aresztował ich na trzy miesiące. W tej sprawie policjanci nie wykluczają kolejnych zatrzymań. Obydwaj podejrzani byli wcześniej karani za rozboje i spędzili w więzieniu 5 lat. Sąd zadecyduje o ich dalszym losie. Teraz mogą wrócić do zakładu karnego nawet na 12 lat.
   
Jakub Sawicki, KMP Elbląg

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter

A moim zdaniem... (od najstarszych)

Pokazuj od
najnowszych
Największe
emocje
ile mogą dostać a ile dostaną to dwie różne rzeczy
(2016.03.23)

info

4  
  0
doprowadzić do bezbronności. .. ..
(2016.03.23)

info

4  
  0
O jakiej resocjalizacji my tu mówimy? Podstawą sądownictwa powinna być kara w celu zadośćuczynienia ofierze a nie troska o biednego kryminalistę.
(2016.03.23)

info

11  
  0
powiesić za jaja i już. !!!!!
(2016.03.23)

info

15  
  0
i to właśnie dowód na wątpliwą skuteczność kar więzieni. Skro nie boją się tam wrócić to znaczy, że to całkiem fajne miejsce. Żreć dostana i to lepiej niż w szpitalu, wyleczą, deszcz na łeb nie kapie a co najlepsze to wszystko za free. A i jeszcze sobie pobzykają w pokoju widzeń jak jakąś głupią pannę wyrwą przez internet do którego z resztą mają dostęp. A jakby groziła im praca np w kopalni za kromkę chleba to myślę, że przestępczość zmalałaby o co najmniej połowę.
AnaHana (2016.03.23)

info

14  
  0
no i takich powinno się izolować ze społeczeństwa. Więzienie nic nie pomogło to znowu do kicia na dłużej i dodatkowo do jakiejś ciężkiej pracy społecznej !!!!
izkaaaaaa (2016.03.23)

info

7  
  0
Nie wierze, ze Policja zatrzymala ich na podstawie tego zdjecia...jaja sobie robicie chyba. Mango
(2016.03.23)

info

0  
  3
No tak. Wszystkie fanty spieniężyli w lombardzie. Dlaczego lombard to przyjął? Jakby nie mieli zbytu na fanty to może by nie napadali?
ddffhj (2016.03.23)

info

4  
  0
zutylizować ciała a duszą już się diabli zajmą :)
macho (2016.03.23)

info

8  
  0
do celi ze śmieciami, na długo a jak wyjdą to znowu do celi i tak do ich końca
zsyp (2016.03.23)

info

5  
  0