Pędził quadem, sąd go skazał

21
21.08.2019
Pędził quadem, sąd go skazał
fot. KMP w Elblągu
Na początku czerwca w Tolkmicku jadący quadem mężczyzna stracił panowanie nad pojazdem i wjechał do w rowu. Na szczęście, w tym zdarzeniu nie ucierpiały inne osoby. Sam kierowca odniósł ogólne obrażenia. 33-latek jechał bez uprawnień, nie miał kasku i - według opinii śledczych - pędził. Sąd wydał wyrok w jego sprawie.
Groźne zdarzenie na szczęście zakończyło się siniakami dla kierowcy, a co ważne nikt inny nie odniósł obrażeń. Niemniej jednak brawurowa jazda mężczyzny była niebezpieczna i ryzykowna dla innych. Kierujący pędził czterokołowcem na złamanie karku, dodatkowo jechał bez kasku i nie miał uprawnień. Stracił panowanie nad pojazdem i wjechał do rowu. Zdarzenie miało miejsce 3 czerwca br. w Tolkmicku. Wówczas na miejscu byli policjanci z ruchu drogowego, którzy badali sprawę i zakończyli ją wnioskiem do sądu. Elbląska Temida wydała w tej sprawie wyrok, który już się uprawomocnił. 33-latek ma zapłacić 2 tys. zł grzywny oraz nie może kierować żadnym pojazdem mechanicznym w ruchu lądowym przez rok i dwa miesiące.
Jakub Sawicki, zespół prasowy KMP Elbląg

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter

A moim zdaniem... (od najstarszych)

Pokazuj od
najnowszych
Największe
emocje
No i to jest news proszę Państwa! :)
Fukel (2019.08.21)

info

11  
  2
baGno
CyganzBagna (2019.08.21)

info

1  
  3
A cóż takiego według opinii śledczych pędził?
helsman. (2019.08.21)
O ile mi wiadomo w Polsce można na własne potrzeby pędzić więc w czym rzecz z tym pędzeniem?
bimber (2019.08.21)

info

11  
  2
PS. Pędzi się w specjalną aparaturą celu puźnieszej konsumpcji a nie czterokołowcem na złamanie karku!
bimper (2019.08.21)

info

10  
  2
Kto tych quadowych szaleńców w ogóle wpuszcza na jakiekolwiek drogi! Większość to śmiercionośni kierowcy z głową w chmurach, przedłużający sobie tym sposobem męskość, nic więcej.
(2019.08.21)
W Elblągu na ul. Browarna każdego dnia szaleją kładami i co nikt im nic nie robi gdzie policyjne pojazdy nieoznakowane.
(2019.08.21)

info

10  
  2
Pędził ? A to struś pędziwiatr ? Ja co dzień pędzie wino, bimber, do pracy. JPRDL. SUF BRAK.
(2019.08.21)

info

5  
  2
Skoro karku nie złamał to jak można stwierdzić że pędził na złamanie karku ? No chyba że ktoś komuś kark łamał i ten pędził. .. .. by go uratować, a jeśli tak to prawo mówi o wyłączeniu odpowiedzialności karnej gdy ktoś pędzi by życie czy też zdrowie ratować. HOMZ
(2019.08.21)

info

3  
  4
Quadowcy z Wikrowa i Wiktorowa powinni takich kar już mieć dziesiątki, nie wspomnę już o motocyklistach jak i rajdowców poj. osobowymi. Ciekawe kiedy za wykroczenia poniosą stosowną karę?
(2019.08.21)