Chwilę później został zatrzymany. Miał blisko 2 promile alkoholu w organizmie. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności. Do tego zdarzenia doszło we wtorek (26 marca) o godz. 22:30 przy skrzyżowaniu ulic Płk. Dąbka z Piłsudskiego. Kierowca osobowego volvo zatrzymał się przed przejściem, żeby przepuścić mężczyznę. Najwyraźniej ta uprzejmość nie spodobała się pieszemu, który… kilka razy kopnął, między innymi w drzwi i błotnik auta. Na miejsce przyjechali policjanci, którzy zatrzymali wandala. Okazał się nim 27-letni elblążanin. Badanie wykazało u niego 1,8 promila alkoholu w organizmie. Policjanci z patrolu zauważyli również wybitą szybę w pobliskim barze. Do tego dzieła zniszczenia również przyznał się zatrzymany mężczyzna. Szacunkowe straty jakich dokonał oszacowano na blisko 2 tysiące złotych. Odpowie za zniszczenie mienia. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.
Jakub Sawicki, zespół prasowy KMP w Elblągu
Najnowsze artykuły w tym dziale
Bądź na bieżąco, zamów newsletter