O 50 km/h za dużo

3
13.03.2018
O 50 km/h za dużo
fot. policja
Policjanci z ruchu drogowego zatrzymali kierującego, który przekroczył dozwoloną prędkość w terenie zabudowanym o 50 km/h. Mężczyzna kierował dostawczym fordem. Funkcjonariusze zatrzymali mu prawo jazdy na 3 miesiące. W tym roku jest to już piąty przypadek „50+”. W 2017 roku policjanci z Elbląga zatrzymali 82 kierowcom prawa jazdy za zbyt szybka jazdę w terenie zabudowanym.
Zatrzymany za przekroczenie dozwolonej prędkości to 39-letni mieszkaniec województwa pomorskiego. Policjanci z ruchu drogowego zatrzymali go wczoraj (12 marca) w Żurawcu (gm. Markusy). Fordem transitem jechał z prędkością 121 km/h na ograniczeniu do 50 km/h. Kierującemu zatrzymano prawo jazdy na 3 miesiące oraz ukarano 500 złotowym mandatem i 10 punktami karnymi. Od początku roku policjanci z Elbląga zatrzymali już 5 praw jazdy za przekroczenie dozwolonej prędkości o „50+”. W 2017 roku takich przypadków odnotowali 82. Przekraczanie dozwolonej prędkości to jedna z najczęstszych przyczyn śmiertelnych wypadków drogowych!
   
   
Jakub Sawicki, zespół prasowy KMP Elbląg

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter

A moim zdaniem...

Wikrowo i Wiktorowo, czekają na kontrolę prędkości, kiedy w końcu zaczniecie rajdowców namierzać, aż proszą się żeby im pozabierać prawka.
(2018.03.13)

info

0  
  0
Oni nie jeżdżą tam, gdzie mogliby "grzać" zgodnie z prawem tylko wybierają drogi z ograniczeniem, bo przecież lepiej jeździ się łamiąc przepisy !!!
moma (2018.03.14)

info

0  
  0
Np. Bydgoskie rejestracje
(2018.03.14)

info

0  
  0