O 2,5 promila za dużo

2
06.11.2017
O 2,5 promila za dużo
fot. policja
Czujność i godna do naśladowania postawa mieszkańca Braniewa doprowadziła do udaremnienia dalszej jazdy nietrzeźwemu kierującemu. Mężczyzna miał ponad 2.5 promila w wydychanym powietrzu. Teraz grozi mu kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności.
W minioną niedzielę (5 listopada) w godzinach popołudniowych dyżurny jednostki policji Braniewie otrzymał informację, że na ulicy Jana Matejki w Braniewie mieszkaniec zatrzymał pojazd marki chrysler, którego kierujący prawdopodobnie jest pod wpływem alkoholu. Policjanci po przybyciu na miejsce zbadali kierującego na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu. Okazało się, że 50-letni kierujący miał ponad 2.5 promila w wydychanym powietrzu. Dodatkowo mężczyzna nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdem.
   Policjanci wykonujący czynności z piratem drogowym zabezpieczyli nagrania z monitoringu, w tym udostępnionego przez redakcję „TVBraniewo 24”. Na filmie widać, jak kierujący chryslerem dopuszcza się szeregu wykroczeń m.in. wjeżdża na skrzyżowanie na czerwonym świetle i nie ustępuje pieszemu pierwszeństwa na przejściu dla pieszych, najeżdża na linie podwójną ciągłą stwarzając zagrożenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym.
   W związku z popełnionym przestępstwem oraz wykroczeniami mężczyzna poniesie prawne konsekwencje. Mężczyźnie grozi kara do dwóch lat pozbawienia wolności. Na uznanie zasługuje postawa mieszkańca Braniewa, który udaremnił dalszą jazdę nietrzeźwemu kierującemu.
   
KPP w Braniewie

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter

A moim zdaniem...

Za dużo o 2.3 a nie o 2.5
(2017.11.06)

info

1  
  0
czy tylko alkochol jest zły? a moze tak rutynowo sprawdzać kierowcow na zawartość innych srodków odurzających, wtedy zapewne statystyki by podskoczyły. swoją drogą to jest dopuszczalna norma na alkochol to czy jest jakaś norma dopuszczalna na inne środki odurzające?
(2017.11.07)

info

0  
  0