W minioną niedzielę (5 listopada) w godzinach popołudniowych dyżurny jednostki policji Braniewie otrzymał informację, że na ulicy Jana Matejki w Braniewie mieszkaniec zatrzymał pojazd marki chrysler, którego kierujący prawdopodobnie jest pod wpływem alkoholu. Policjanci po przybyciu na miejsce zbadali kierującego na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu. Okazało się, że 50-letni kierujący miał ponad 2.5 promila w wydychanym powietrzu. Dodatkowo mężczyzna nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdem.
Policjanci wykonujący czynności z piratem drogowym zabezpieczyli nagrania z monitoringu, w tym udostępnionego przez redakcję „TVBraniewo 24”. Na filmie widać, jak kierujący chryslerem dopuszcza się szeregu wykroczeń m.in. wjeżdża na skrzyżowanie na czerwonym świetle i nie ustępuje pieszemu pierwszeństwa na przejściu dla pieszych, najeżdża na linie podwójną ciągłą stwarzając zagrożenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym.
W związku z popełnionym przestępstwem oraz wykroczeniami mężczyzna poniesie prawne konsekwencje. Mężczyźnie grozi kara do dwóch lat pozbawienia wolności. Na uznanie zasługuje postawa mieszkańca Braniewa, który udaremnił dalszą jazdę nietrzeźwemu kierującemu.
Najnowsze artykuły w tym dziale
Bądź na bieżąco, zamów newsletter