Niebezpieczna prędkość

6
23.05.2017
Niebezpieczna prędkość
Policjanci z ruchu drogowego zatrzymali dwóch kierujących, którzy przekroczyli dozwoloną prędkość w terenie zabudowanym o 50 km/h. Pierwszy z nich kierował volkswagenem drugi mercedesem. W obu przypadkach funkcjonariusze zatrzymali prawa jazdy na trzy miesiące.
Pierwszym z zatrzymanych za przekroczenie dozwolonej prędkości był 21-letni kierujący volkswagenem. Policjanci zatrzymali go w Gronowie Górnym, gdzie jechał z prędkością 95 km/h. A jak wiadomo, w tym miejscu nie powinno się przekraczać 40 km/h.
   Drugi z mężczyzn na ul. Jana Pawła II przekroczył prędkość dość wiekowym już mercedesem z silnikiem diesla, który nie słynie z dynamicznych osiągów i zawrotnych prędkości. Mężczyzna rozpędził auto do 116 km/h, a że było to w terenie zabudowanym, gdzie obowiązuje ograniczenie do 50 km/h, przekroczył dozwoloną prędkość o 66 km. 61-letniemu kierującemu zatrzymano prawo jazdy na trzy miesiące oraz ukarano 500-złotowym mandatem.
   Przekraczanie dozwolonej prędkości to jedna z najczęstszych przyczyn poważnych w skutkach wypadków drogowych.
   
Krzysztof Nowacki, oficer prasowy KMP w Elblągu

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter

A moim zdaniem...

Gronowo górne - miejscówka przy DRE tam zawsze łupią (tj. wyrabiają plany wystawionych mandatów). Długa prosta no i ograniczenie do 40,a niektórzy niewiedzą, że ustanowione na terenie całego Gronowa bo znak jest tylko pod tablicami miejscowości. W zeszłe wakacje to stali tam codziennie.
kierowca111 (2017.05.23)

info

1  
  0
Od kiedy cla45 AMG to diesel i to wiekowy?
Ptasiek (2017.05.23)

info

2  
  0
Z tego co wiem to był prawie nowy CLA AMG. Autor tekstu albo ma błędne informacje od policji albo sam powinien się ukarać. Ale nie zmienia to faktu że jakiś starszy Pan rajdowiec... 116 w mieście, 61 lat.....
(2017.05.23)

info

2  
  0
Do tego w miejscu gdzie droga prowadzi do nikąd :) i policjanci cieszyli się bo polowali miesiąc
Ptasiek (2017.05.23)

info

3  
  0
jeszcze im jeden do odstrzału został jegomość na tej alei Jana Pawła :-). .. ..
dziobak (2017.05.23)

info

0  
  0
Bogu dzięki, na Jana Pawła uratowane zostały zastępy bezbronnych staruszek, dzieci idących do szkoły i kobiet z wózkami idących na zakupy. .. Kolejne wybitne osiągnięcie naszej policji
(2017.05.30)

info

0  
  0