Miał przy sobie dopalacze – odpowie jak za posiadanie narkotyków

5
20.02.2019
Miał przy sobie dopalacze – odpowie jak za posiadanie narkotyków
fot. policja
Wczoraj (19 lutego) policjanci z Elbląga zatrzymali 20-letniego mężczyznę, który miał przy sobie dopalacze. W świetle prawa każdy dopalacz jest traktowany jak narkotyk. Za jego posiadanie grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.
Dokładne testy laboratoryjne wykażą, jakiego rodzaju trujące środki chemiczne wchodziły w skład białego proszku, który został znaleziony przy zatrzymanym 20-latku. Policjanci legitymowali go wczoraj (19 lutego) na ulicy Traugutta w Elblągu. W kieszeni spodni miał plastikowe pudełko, a w nim biały proszek. Okazało się, że to dopalacze, do których posiadania od razu się przyznał. Mężczyzna odpowie za ich posiadanie. W świetle przepisów te związki są traktowane jak narkotyk. Za ich posiadanie grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.
   
   Policja ostrzega!
   Dopalacze to substancje uzależniające i już jednorazowe ich zażycie może być początkiem nałogu. Powinni to sobie uświadomić przede wszystkim młodzi ludzie. Dopalacze to groźna trucizna i każde ich zażycie może się wiązać z poważnym, a nawet śmiertelnym ryzykiem.

   
Jakub Sawicki, zespół prasowy KMP w Elblągu

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter

A moim zdaniem...

roznica miedzy dopalaczem a butelka plynu do czyszczenia toalety? 3 lat pozbawienia wolności
(2019.02.21)

info

1  
  1
i bardzo dobrze, brawo policja, niszczyć to ścierwo, a to pewne z Pekinu jakiś koleś, tam to jest patola, i często urzędują na boisku sp12,tam koło tej hali sportowej, tam sodomia i gomoria jest
(2019.02.21)

info

3  
  1
Najlepiej to dożywocie i kastracja dla rodziny... Ścigajcie dilerów a nie klientów bałwany. ..a moze dożywocie dla gimnazjalistów tam jest najwięcej "inteligencji narkotykowej ". Wystarczy trzepać plecaki i już statystyki będą lepsze ... Brawo Polska, brawo elbląska policja
Czytelnik 678 (2019.02.21)

info

2  
  0
Kurka chłopak leciał na siłownię z worem pełnym kreatyny, a Ci mu wkrecaja że to jakieś domy,sprawiedliwość i tak wygra
Bolek_ONE_Milion (2019.02.23)

info

0  
  0
Kibica człowiek.
(2019.02.26)

info

1  
  0